Czyszczenie dywanów i tapicerek samochodowych

Każdy z nas chce, by na zbliżające się święta Bożego Narodzenia dom lśnił czystością. Najwięcej pracy czeka nas zawsze z myciem okien i sprzątaniem dywanów, a przecież wiemy, że ich wytrzepanie nie wyeliminuje do końca zabrudzenia.
W takich wypadkach zwracamy się po pomoc do profesjonalnych firm zajmujących się usługami prania dywanów. Firmy te posiadają odpowiedni sprzęt służący do mycia parowego, w tym też tapicerki samochodowej.

Czy nie myśleliście o tym by otworzyć działalności w tym segmencie usług?

Nowy interes zaczynamy od rejestracji firmy w odpowiednim dla naszego miejsca działania, Urzędzie Skarbowym. Prowadząc firmę samodzielnie nie ponosimy kosztów zatrudnienia pracowników. Księgowość proponujemy oddać w fachowe ręce, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że będziemy obsługiwani zgodnie z aktualnym stanem prawnym. Koszty zewnętrznej obsługi finansowo-księgowej należy szacować na ok. 300 złotych
w miesięcznym okresie. Warto rozważyć także internetową księgowość, która obciąży nas finansowo w mniejszym stopniu.

Przy rozpatrywaniu siedziby naszej firmy nie musimy się silić na lokal w reprezentacyjnej części miasta, gdyż najważniejsze jest to, by nasze maszyny były przechowywane w bezpiecznym miejscu. Cel taki w zupełności zrealizuje zwykły lokal użytkowy lub wynajęte mieszkanie, gdzie wydzielimy powierzchnię biurową i odrębne miejsce dla sprzętu.

Koszty wynajęcia lokalu i zakupu wyposażenia wyniosą nas maksymalnie 10.000 złotych, gdzie ok.7000 złotych to jednorazowy zakup mebli i sprzętów biurowych (biurko, szafa, regały, komputer, faks, drukarka, galanteria papiernicza). Pozostała część opłat to czynsz, w zależności od miejsca wynajęcia lokalu i media.

Posiadane sprzęty piorące warto zabezpieczyć przed włamaniem montując rolety i drzwi antywłamaniowe, ewentualnie wynajmując firmę ochroniarską. Koszty zapewnienia bezpieczeństwa są dość wysokie, co przy rozruchu biznesu warto dokładnie rozważyć, decydując się na konkretną opcję.

Sporym obciążeniem finansowym jest zakup urządzeń służących do prania dywanów i tapicerki samochodowej. Początek naszej działalności nie oznacza, że musimy zaopatrzyć się w kilka odkurzaczy parowo-piorących, w zupełności starczy nam dobry piorący odkurzacz, który kosztuje już ok. 1000 złotych. Razem z odkurzaczem musimy zakupić także odpowiednie środki do prania.

Jak zatem zareklamować nasz biznes, by liczyć na zdobycie rynku usługowego w tym sektorze?

Zacznijmy od prasy lokalnej, tablic i słupów ogłoszeniowych, potem reklamy internetowej, tradycyjnych wizytówek, a przede wszystkim przyłóżmy się do marketingu szeptanego, który ma niebagatelne znaczenie. Nie starajmy się oszczędzać na reklamie, zarezerwujmy w miesięcznych wydatkach odpowiedni nań budżet, gdyż tylko wtedy możemy liczyć na więcej zleceń.

Nasze przyszłe zarobki zależeć będą od ilości realizowanych usług. Szacunki podają, że przedsiębiorstwa średniej wielkości mogą liczyć na zarobki miesięczne w kwocie do 5000 złotych netto.
Działalność ta pełni funkcję sezonowej, ponieważ najwięcej zleceń realizuje się w czasie około-świątecznym. Koszt czyszczenia jednego dywanu o wymiarach 3 x3 metry możemy ustalić na ok. 130-160 złotych.

One thought on “Czyszczenie dywanów i tapicerek samochodowych

  • 26 czerwca 2014 o 23:02
    Permalink

    Jeden „dobry”, piorący odkurzacz w cenie 1000zł na pewno nie pozwoli nam na świadczenie usług na, choćby przyzwoitym poziomie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *