Automaty do sprzedaży filmów

Czy myślałeś kiedyś, by rozkręcić działalność oferującą wypożyczanie kaset video i dvd?

Biznes ten jest jeszcze dość świeżym pomysłem, ale możemy skorzystać z oferty sieci firm franchisingowych, które oferują sprzęt do automatycznych wypożyczalni.

Koszt zakupu najprostszego ze sprzętów wyniesie nas od 70 do 100 tysięcy złotych.

Dobrym i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie dla nas wzięcie ich w leasing, jednakowoż musimy zdawać sobie sprawę iż jako początkująca firma konieczne będzie wyłożenie przez nas gotówki w kwocie do 30% jego wartości.
Założenie firmy sprzedającej filmy z automatu to wydatek obejmujący zakup startowego pakietu kaset i płyt, co wynieść nas może do 20 tysięcy złotych, a kolejne parę tysięcy złotych musimy zarezerwować na przygotowanie miejsca pod przyszły automat.

Uruchomienie tego pomysłu na biznes powinno się zamknąć w 60 tysiącach złotych, a co z naszymi potencjalnymi zarobkami?

Automaty sprzedające filmy mogą generować miesięczne przychody w okolicy 4-5 tys. zł, z czego odliczamy licencję franchisingodawcy (tysiąc złotych) i jego fundusz marketingowy, zamienne opcjonalnie z procentem od przychodów. Lokal w dobrym miejscu to także zapłata za czynsz (do tysiąca złotych) i ustalona przez franczyzodawcę opłata leasingowa sięgająca do 1,5 tys. zł.

Po podsumowaniu miesięcznych wydatków wydawać by się mogło, że zarabiamy niewiele, jednak dobre prognozy dla tego biznesu każą nam wierzyć iż nasza firma się rozwinie w dobrym kierunku i będzie generować większe dochody. Porównując podobną działalność w państwach europejskich możemy być pewni, że i my osiągniemy miesięczne obroty na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, jakie są generowane z jednego automatu z kasetami w Słowenii.

Jeśli jesteś zainteresowany rozkręceniem opisywanej działalności, znajdź informacje na temat spółek sprzedających w Polsce licencje. Do najpospolitszych należą firmy Budka z Filmem i Videomat.
Warszawski rynek należy do najbardziej opanowanych przez ten rodzaj biznesu, jeśli i ty pochodzisz z innej większej aglomeracji czas na uruchomienie firmy sprzedającej filmy z automatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *