Sprzedaż klimatyzacji

Choć jeszcze na dobre nie zawitała wiosna my proponujemy pomyśleć o lecie i związanych z nim pomysłami na biznes. Ostatnie lato było wyjątkowo ciepłe i dało się we znaki każdemu, któremu przyszło spędzić upalny lipiec w pracy. Wysokie temperatury powodowały, że każdy z nas marzył o klimatyzowanym, przyjemnie chłodnym miejscu pracy. Każde kolejne upalne lato będzie dla nas sygnałem, iż możemy rozwinąć nasz pomysł na biznes polegający na sprzedaży klimatyzacji. Obecnie ceny klimatyzacji nie są aż tak powalające, dlatego nawet nieduże przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na ich zakup i instalację w biurach. Także klienci indywidualni coraz częściej się decydują na zakup tych urządzeń. Oczywiście nie daje to prostego przełożenia na zysk dla naszej formy, gdyż musimy wziąć pod uwagę fakt, iż na rynku nastąpił wysyp tanich urządzeń sprowadzanych z Chin, a i firm zajmujących się ich instalacją jest niemało.

Nasz biznes będzie biznesem sezonowym, trwającym od miesięcy kiedy ciepło daje się we znaki czyli kwietnia aż po sierpień. Instalacja klimatyzatorów wiąże się z przejściem odpowiedniego kursu, który da nam uprawnienia do pracy z urządzeniami zawierającymi niebezpieczne gazy. Kolejną rzeczą ważną dla naszego biznesu będzie posiadanie magazynu, w którym będziemy trzymać urządzenia, złącza, rury, filtry i wszelkie inne niezbędne nam sprzęty do instalacji. Metraż tego magazynu to przynajmniej kilkadziesiąt metrów kwadratowych.

Na koszt miesięczny dorzucić musimy jego wynajem, który zamknie się w granicach do 600 złotych. Sam zakup sprzętu to wydatek do około 10 tysięcy złotych. W naszej pracy niezbędny będzie samochód, który posłuży nam w sprawnym przemieszczaniu się do klientów – kilkadziesiąt tysięcy złotych. Musimy posiadać także niewielkie biuro, na które przyjdzie nam wysupłać kolejne tysiące. Nasze biuro powinno posiadać podstawowe elementy jak telefon, faks, komputer, biurko, niezbędne meble. W okresie sezonowym, który trwa około 5 miesięcy nasza firma będzie pracować najmocniej, ale wiadomo iż opłacać podatki i ZUS musimy przez cały rok, dlatego warto tak zareklamować naszą działalność, by mieć cały czas pracę i cieszyć się zainteresowaniem.

Dobra promocja firmy w prasie, radio, reklama ulotkowa i bezpośrednia zagwarantuje nam pracę. Nasz pomysł na biznes powinien nie tylko opierać się na instalacji urządzeń klimatyzujących, ale także na ich serwisie i okresowych przeglądach. Powinniśmy posiadać urządzenie zachodnie jak i importowane z Chin. Klimatyzacje azjatyckie nie są tak dobre w swym działaniu jak zachodnie sprzęty, ale są tańsze, a my jako firma usługowa możemy zapewnić ich naprawę. Jeśli tych awarii będzie znacznie więcej, wtedy z pewnością klienci zdecydują się na zakup renomowanych urządzeń zachodnich, a my więcej zarobimy. Rzeczą bezdyskusyjną jest, że na zakup sprzętu powinniśmy udzielać klientom gwarancji, tym dłuższej im bardziej renomowany sprzęt.

Działalność w tym sektorze możemy oprzeć także na outsourcingu, w którym dostaniemy zlecenia od dużych firm na instalację klimatyzacji. Dobrym rozwiązaniem na zwiększenie zysku z naszego pomysłu jest współpraca z klientami przemysłowymi, gdzie w grę wchodzi montaż klimatyzacji i często wentylacji. W tym przypadku musimy dysponować specjalnymi uprawnieniami projektowymi, mieć zespół specjalistów i odpowiedni kapitał, gdyż sam zakup urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych to koszt znacznie przekraczający klika tysięcy złotych, jeśli chodzi o ich montaż na dużych obiektach przemysłowych.

Praca w branży klimatyzacyjnej jest pracą sezonową, w której przede wszystkim liczy się wysoka jakość usługi, dobre rozeznanie na rynku i skuteczna promocja firmy. Przy upalnym lecie nasze zarobki mogą być dla nas niemałym sukcesem.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

One thought on “Sprzedaż klimatyzacji

 • 27 maja 2011 o 12:07
  Permalink

  Witam, sam się zastanawiam nad takim biznesem we Wrocławiu, sprzęt można ściągnąć z chin,mam kontakty ale tylko 10tyś oszczędności a na początek trzeba ok 30tyś, mam też dobry i skuteczny i tani pomysł na reklamę, jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą proszę o kontakt rafers1@o2.pl

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *