Przenośne ścianki wspinaczkowe

Jesteś pasjonatem wspinaczki, interesujesz się tym sportem, dlaczego więc nie uczynić jej sportem ogólnodostępnym poprzez inwestycję w ścianki przenośne.

Wspinaczka daje nam nie tylko ogromna satysfakcję, ale także służy zdrowiu. Jest sportem przeznaczonym dla osób, które mają problemy z właściwą postawą ciała, szczególnie z kręgosłupem. Firmy coraz częściej organizują wyjazdy integracyjne połączone ze wspinaniem, bo jest do okazja do ćwiczenia ciała i rozwijania zaufania do partnera asekurującego z liną.

Czy jest coś przyjemniejszego i wciągającego od zdobywania kolejnych poziomów na ściance? Sezon wspinania trwa pół roku, ale przy mobilnych ściankach możemy go wydłużyć na inne miesiące. Ścianki te nie są na razie popularne, ale nasza firma może wypromować taki rodzaj działalności. Mobilny tor wspinaczkowy to przedsięwzięcie, które okazało się dochodowym biznesem za granicą.

Najbardziej kosztowną inwestycją jest zakup sprzętu. Przenośna ścianka wspinaczkowa przeznaczona dla 3 osób, przyczepa i sprzęt wspinaczkowy: kaski, uprzęże, liny, elementy asekuracyjne i dodatkowe akcesoria to koszt rzędu 100 tysięcy złotych. Korzyści i możliwości, jakie płyną z posiadania opisywanej ścianki są nieograniczone, w tym także zysk finansowy.

Kto zatem może korzystać z usług naszej nowej działalności?

Do najpoważniejszych klientów możemy z pewnością zaliczyć firmy finansujące swym pracownikom wyjazdy integracyjne, wszelcy organizatorzy festynów, eventów, imprez. Warto zainteresować swym projektem także urzędy miast, gdyż posiadanie przez nich ścianki wspinaczkowej z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców, chętnych na taką formę rekreacji.

Założenie firmy prowadzącej sprzedaż ścianek wspinaczkowych wiąże się z posiadaniem przez nas i naszych pracowników certyfikatu instruktora wspinaczki oraz uprawnień do ich montażu. Kolejnym wymogiem jest posiadanie przez nas ubezpieczenia OC.

Przy założeniach, że dzienna opłata za wynajem toru będzie wynosiła 2000 złotych i będziemy mieć na nią obciążenie ok. 14 dni w każdym miesiącu, to nasz nowy biznes powinien osiągać dochody w granicach 300.000 złotych w cyklu rocznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *