Warsztat samochodowy

Jesteś mechanikiem i dość masz pracowania na zysk przedsiębiorcy, już dziś pomyśl o otworzeniu swego własnego warsztatu samochodowego. Mając doświadczenie w tym biznesie, o wiele łatwiej będzie ci go prowadzić, gdyż prostsze będzie dla ciebie zamawianie i samo jego prowadzenie.

Jakie wydatki musisz ponieść przy rozkręcaniu nowego interesu ?

Taka inwestycja to także duże wydatki, a te najważniejsze to zakup urządzeń do diagnostyki pojazdów, podnośników, mierników i innych. Koszty ich nabycia mogą wynieść nawet 100 tys. zł.
Wszystko zależeć będzie od usług i profilu naszej działalności. Obecnie większość nowszych aut wyposażona jest w komputer pokładowy zarządzający pojazdem. Podłączenie maszyny do komputera pokładowego przyspiesza zdiagnozowanie wady w pojeździe.

Nieodłączną częścią naszego warsztatu będą wykwalifikowani mechanicy, znający się na rzeczy. Jest to najważniejszy element, który stanowić będzie wizytówkę naszej firmy. Ich profesjonalna praca stanowić będzie odzwierciedlenie w zyskach i zadowolonych klientach.

Z kim współpracować ?

Jak w każdym biznesie nie obędzie się bez współpracy z hurtowniami handlującymi częściami samochodowymi. Rabaty, jakie uzyskamy w trakcie ich zakupu sprawią, że współpraca będzie układała się dobrze, a właściciele aut będą mieć pewność, że otrzymają profesjonalne podzespoły.
To także stanowić będzie dla naszego zakładu dodatkowy dochód.
W autoryzowanych warsztatach usługi są droższe, ponieważ ich właściciele kupują najdroższe części do naprawy. Nasz zakład będzie miał nad nimi przewagę, a i tak jakość naprawy nie będzie ustępowała autoserwisom autoryzowanych.

Jakie koszty poniesiemy z uruchomieniem nowej inwestycji:

 • podnośnik samochodowy – 8 tys. zł (3 tony)
 • urządzenie do diagnostyki samochodowej – 5 tys zł.
 • urządzenie sprawdzające geometrię kół – 42 tys. zł
 • komplet mierników – 700 zł
 • wózek narzędziowy – 5 tys zł.
 • Suma: 60 700 zł.

Miesięczne koszty prowadzenia warsztatu samochodowego:

 • pensje dla pracowników – 12 tys. zł
 • czynsz za lokal – 2 300 zł
 • media – telefon – 250 zł
 • Suma: 14 550 zł

 

Jakich zysków możemy się spodziewać kierując warsztatem samochodowym?

Średnie przychody przy naprawie ok. 7 aut dziennie przez okres 20 dni mogą osiągnąć kwotę 44 800 złotych, co po odjęciu kosztów miesięcznych prowadzenia warsztatu da nam dochód w wysokości 30 250 złotych.

One thought on “Warsztat samochodowy

 • 11 listopada 2012 o 13:25
  Permalink

  Podstawowa sprawa to wyposażenie warsztatu w co najmniej dwa podnośniki kolumnowe i jeden kanał. Dobrze też, by znalazło się tam miejsce na przynajmniej dwa stanowiska napraw. Jedno będzie służyło do bieżącej naprawy zleconych aut, drugie na wypadek napraw nagłych. Wielkość, a tym samym koszt planowanych inwestycji w kwestii wyposażenia zakładu będzie zależał od zakresu usług przez nas oferowanych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *