Sprzątanie powierzchni biurowo-magazynowych

Pomysłem na biznes może być założenie działalności mającej na celu sprzątanie powierzchni biurowych czy magazynowych. Taka firma może się sprowadzić w mniejszych jak większych miastach. Wiadomo, iż na rynku tym istnieje już sporo takich firm, ale od naszej jakości zależy marka, którą sobie wyrobimy na długie lata. Wiele firm korzysta już z usług firm zewnętrznych oferujących usługi sprzątania, a ich praca nie koliduje z godzinami, w których otwarte jest biuro lub magazyn, gdyż sprzątanie odbywa się po zamknięciu firmy.

Zleceniodawca oferując zlecenie firmie sprzątającej zwolniony jest z kosztów wypłacania pensji i opłacenia ZUS dla sprzątających osób, a co więcej może odliczyć sprzątanie od rocznych kosztów działalności swej firmy. Najważniejsze w tym pomyśle na biznes dla nas będących właścicielami firmy realizującej sprzątanie biur i magazynów jest odpowiednia kadra, którzy znają swój fach i mamy do nich zaufanie, są to dwie niezmiernie istotne rzeczy. Często się zdarza, iż w biurach znajdują się cenne dokumenty i przedmioty, dlatego nie może się zdarzyć zagubienie ani uszkodzenie sprzętów lub dokumentacji. Tylko odpowiedzialnym pracownikom możemy zlecić sprzątanie biur.

Jeśli chodzi o koszt otwarcia takiego pomysłu na biznes, to nie jest on zbyt duży. Większość środków z pewnością zmuszeni będziemy wydać na sprawny marketing i zdobycie klientów. Ważna jest reklama nie tylko w środkach masowego przekazu, jak prasa, książka telefoniczna, warto też bezpośrednio poszukać klientów. Kolejną sprawą jest znalezienie siedziby naszej firmy, gdzie będziemy przechowywać środki do sprzątania, odzież ochronną dla pracowników. Koszty naszej działalności będą zależne od tego czy będziemy oferować usługę sprzątania biur czy też dodatkowo wielkopowierzchniowych obiektów. Łączne koszty miesięczne naszej działalności przy samych biurach powinny kształtować się w okolicy paru tysięcy złotych.

Ceny jakie ustalimy za nasze usługi powinny tak być skonstruowane by zapewniały odpowiednią płacę naszym pracownikom, biorąc także pod uwagę to, by usługi przez nas wykonywane były atrakcyjne dla firm. Zdając sobie sprawę z tego, iż wiele firm sprzątanych jest przez rodziny właścicieli firm, znajomych, bez żadnych umów musimy taką cenę zaproponować, by firmie opłacało się korzystać z usługi sprzątania. Nie powinna być to wszakże cena, która będzie dla nas mało opłacalna, ale by pozwoliła na godziwe życie za dobrą jakość usługi i odpowiednią jej markę. Także ustalenie zakresu świadczonych usług powinna być dobrze przemyślana i rozsądnie ustalona, wraz z cennikiem.

Przy decyzji, że będziemy także sprzątać wielkopowierzchniowe budynki i magazyny warto zainwestować i zakupić sprzęt specjalistyczny, który kosztuje do kilku tysięcy złotych, ale jego koszt zwraca po krótkim czasie oferowania usług. Taki sprzęt oszczędza czas pracowników, ale także pozwala naszej firmie startować w przetargach na świadczenie usług organizowanych przez jednostki miejskie. Wygrany przetarg zapewni nam stałość dochodów i nawet w przypadku gorszego okresu zleceniowego pozwoli naszej firmie przetrwać. Jeśli zastanawiasz się nad pomysłem na biznes spróbuj z sprzątaniem biur i magazynów.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

One thought on “Sprzątanie powierzchni biurowo-magazynowych

 • 19 lutego 2015 o 15:32
  Permalink

  Firma sprzątająca to ciężki kawałek chleba. Jeżeli nie będziesz na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania to nigdy nie znajdziesz zlecenia.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *