Karcher

Okres letni to czas poszukiwań pracy sezonowej szczególnie poprzez młodych ludzi. Młodzież pragnie, pracując zarobić na swoje wyczekiwane wakacje lub kupić przedmioty, o których skrycie marzyli. W minionych latach, a nawet dziś dość częsty jest obrazek gdy młodzi dorabiają na stacjach benzynowych myjąc szyby kierowcom aut, a nawet spotykani są wzdłuż ulic w mieście.

Czy można z pracy sezonowej uczynić pomysł na biznes? Z pewnością tak, jeśli wykażemy się pracowitością, a przy tym nie będziemy zrażać się czasem trudnymi początkami.

Praca sezonowa może stać się w przyszłości długofalowym przepisem na własny biznes. Taką propozycją może być działalność gospodarcza, która będzie skupiona na praniu dywanów
i tapicerki zarówno meblowej jak i samochodowej. Warto zauważyć, że praca ta nie wymaga od nas praktycznie żadnych kwalifikacji. Opisywany pomysł na własny interes jest o tyle wart zainteresowania, gdyż sama praca nie należy do ciężkich, wystarczy tylko byśmy zaopatrzyli się urządzenia, które będą odpowiednie do wykonywania zleconych prac. Podjąć się jej może każda sprawna osoba, która pragnie zdobyć dodatkowe dochody.

Jak każdy biznes także i ten wymaga odpowiedniej reklamy, o dużej częstotliwości, a czasami wręcz dość agresywnej w pokonywaniu konkurencji na rynku. By zaistnieć na lokalnym rynku musimy zainwestować w ogłoszenia prasowe oraz ulotki i firmowe wizytówki. Dobrze jest,

gdy każdy obsłużony przez nas klient posiadając naszą wizytówkę, będzie mógł polecić naszą działalność i promować nas poprzez marketing szeptany.
Wpływ na zarobki, które możemy wygenerować po otwarciu firmy piorącej tapicerkę meblowo-samochodową z pewnością będą różne w zależności od miesięcy. Będą zdarzać się miesiące lepsze oraz te słabsze, ale nie powinniśmy się tym zrażać. Możemy przyjąć, że średnia kwota miesięczna, która uda nam się zarobić będzie wynosić około 5 tysięcy złotych.

Za usługę prania dywanu średniej wielkości -około 3×4 metry- możemy żądać maksymalnie do 150 złotych. Takie zarobki będą osiągalne, gdy będziemy obsługiwać dużo zleceń prania tapicerki
i dywanów w mieszkaniach prywatnych. Taki biznes wart jest rozpatrzenia, gdyż można się z niego godnie utrzymać. Idealnym rozwiązaniem dla naszej działalności byłoby podpisanie umowy
z firmami, wtedy nasze zarobki mogłyby się zwiększyć nawet trzykrotnie.

Koszt zakupu niezbędnych urządzeń czyszcząco – piorących wahać się będzie od 1000 do nawet 3500 złotych. Najlepiej zakupić sprzęt w kwocie do 2500 złotych, gdyż jest to już maszyna profesjonalna i nie ma obaw, że za chwilę się popsuje. Do sprzętu piorącego musimy zakupić właściwe środki do prania tapicerki i dywanów.

Ten przepis na biznes to idealna okazja dla młodych ludzi, nie bojących się wyzwań, chcących stworzyć własną firmę, która będzie się prężnie rozwijać i generować wysokie dochody.
Myślisz o własnej działalności, sprawdź czy dobrą perspektywą nie jest firma piorąca dywany i tapicerkę meblowo-samochodową.

One thought on “Karcher

  • 19 września 2011 o 13:50
    Permalink

    Trochę optymistyczne założenie co do ceny usługi, wychodzi 12,5 zł/m2, zwłaszcza jak porównać to z cenami widocznymi w ogłoszeniach i na stronach „praczy”, chociaż z drugiej strony wszystko zależy od rodzaju dywanu oraz rodzaju i wieku zabrudzeń.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *