Myjnia parowa

Myjnia parowa to ekologiczny sposób na oszczędność wody, a także pomysł na biznes, który ma na naszym rynku dużą przyszłość. Na umycie samochodu osobowego w tradycyjnej myjni średnio potrzebujemy około 100 litrów wody, a myjąc go w myjni parowej użytkujemy zaledwie do 2 litrów wody i to przez urządzenia, które wielkością przypominają nocną szafkę.

Takie maszyny możemy już kupić na polskim rynku, ich masa waha się do 30 kilogramów. Tak niewielki sprzęt z łatwością mieści się w samochodzie. Ażeby je zainstalować wystarczy zwykłe elektryczne gniazdko, a reszta mediów nie musi być podłączona, gdyż maszyny te mają wbudowane zbiorniki, których pojemność wynosi 30 litrów, co pozwala umyć nam nawet do 30 samochodów. Taka ekologiczna myjnia zyskuje w świadomości społeczeństwa coraz bardziej i jest pomysłem na biznes godnym rozpatrzenia, który może nam przynieść całkiem niezły zysk. Z racji tego, że w myjce wykorzystywana jest para także i oszczędność jest duża.

Para jest w trakcie swej wędrówki schładzana tak, by była bezpieczna dla nie tylko dla plastikowych elementów, ale także dla lakieru i uszczelek gumowych oraz przede wszystkich dla osoby, która to obsługuje. Para w myjce parowej sprawia, że brud jest usuwany nawet z tych miejsc, które są niedostępne dla zwykłej wody. Po przejechaniu dyszą w bliskości powierzchni, którą chcemy wyczyścić, następnie przecieramy ją ściereczką z mikrofibry i już możemy się cieszyć suchą i czystą powierzchnią. Myjka parowa dociera do miejsc, gdzie woda zwykła nie docierać, sprawdza się na wielu elementach i w schowanych zakamarkach.

W zależności od stopnia przybrudzenia możemy stosować parę mniej lub bardziej wilgotną, co powoduje zmniejszenie nasycenia pary. Co ciekawe myjka parowa może nam także służyć do umycia silnika, ze względu na znikomą zawartość wody, niebezpiecznej dla elektronicznych elementów. Czas umycia auta przy pomocy myjni parowej skraca się do 20 minut, a i zużycie wody jest znikome. Do jednych z wielu zalet tego pomysłu na biznes zaliczyć można także to, iż myjnię można przewozić w różne miejsca jak podziemny parking, garaż, tak by móc świadczyć tam swe usługi.

Z racji tego, że podłoga po myciu auta jest w zupełności sucha, taki biznes nie generuje wiele sprzątania. Czynnikiem zachęcającym, by wystartować z tym pomysłem na biznes jest to, iż nie wymaga on zezwoleń jak w myjniach tradycyjnych, nie ma konieczności także budowy separatorów dla brudnej wody jak i kanalizacji. Taka ekologiczna myjnia sprawia, że inwestycja ta wymaga dużo mniejszych nakładów finansowych niż myjnia tradycyjna.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się jaki pomysł na biznes zrealizować , zwróć uwagę na ekologiczną myjnię parową i zacznij już dzisiaj zarabiać swe pieniądze.

6 thoughts on “Myjnia parowa

 • 20 sierpnia 2011 o 15:11
  Permalink

  Jeśli:
  Masz dość pracy na rachunek skąpych właścicieli,
  jesteś gotowy na ciężką pracę, ale chcesz za nią adekwatnych pieniędzy
  i nie boisz się odpowiedzialności.
  Do tego wszystkiego masz pomysł na biznes albo chociaż konkretny fach w ręku ( od mechanika, hydraulika po grafika)
  To masz szansę otworzenia własnej firmy !
  Kompleksowo pomagamy w otwieraniu działalności gospodarczej, nie bierzemy żadnych pieniędzy dopóki nie osiągniemy celu. Pomagamy zdobyć pieniądze, piszemy biznes plany, skutecznie wprowadzamy pomysły w życie. Zespół zdolnych menadżerów pokaże alternatywną drogę zarabiania pieniędzy na własny rachunek. Nie obiecujemy cudów, czeka Cię ciężka praca, za ciężkie pieniądze abyś w przyszłości mógł cieszyć się ze sprawnie działającego przedsiębiorstwa.
  Od Ciebie zależy jak bardzo Ci pomożemy, od zorganizowania pieniędzy lub zrobienia z Twojego pomysłu skutecznego biznes planu, aż po poprowadzenie Cię od zalążka pomysłu do działającej firmy przynoszącej realne zyski ! Wystarczy Ci nawet konkretny fach, resztę dostaniesz od nas !
  Gotowy na realizacje nowych planów ? lub po prostu masz pytania to napisz:
  nowyplan@gmail.com
  Pamiętaj nie pobieramy żadnych opłat dopóki nie zrealizujemy celu, sam wybierzesz co będzie ostatecznym produktem który od nas chcesz uzyskać, pieniądze na działalność, biznes plan czy też firma przynosząc realne zyski ! – dopiero wtedy z pieniędzy które zarobisz zapłacisz nam naszą prowizję.

  Odpowiedz
 • 5 września 2011 o 15:45
  Permalink

  Myjnia parowa – czyli nastepna myjnia w naszym miescie. Mieszkam obecnie w miescie ~16 000 tysięcznym i mamy 3 myjnie parowe / kersher / bezodtykowe. Ile wiecej wejdzie ? Myśle że nie jest to idealny pomysł na biznes. Pomysł na biznes powinien być unikalny i im bardziej niedostepny dla zwykłego śmiertelnika tym lepiej. Inwestycje powyżej miliona złotych są jak najbardziej na mniejscu..

  Pozdrawiam serdecznie,

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2011 o 01:30
  Permalink

  witam,zapraszam zainteresowane osoby do kontaktu w sprawie myjni parowych.pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *