Skup europalet

Czy często zastanawiasz się jak zwiększyć swe zarobki i dochody?
Wielu z nas marzy o tym, by wpaść na rewelacyjny pomysł na biznes, który sprawi, iż będziemy się cieszyć wypracowanymi z niego zyskami. A czasami wystarczy rozejrzeć się wkoło i wyjść na przeciw doskonałemu przepisowi na stworzenie własnej firmy.

Skup europalet to dobra okazja dla młodych osób, by rozwinąć swoją działalność. Obrót europaletami może generować wysoki dochód, a przy tym nie wymaga większych nakładów finansowych.

By zacząć działalność w tym sektorze będzie nam potrzebny teren do składowania naszych palet euro. Teren ten musi mieć przynajmniej 500 metrów kwadratowych, gdyż mniejsza powierzchnia nie wystarczy by pomieścić dużą ilość palet.
Zakup lub dzierżawa terenu pod skup europalet to najpoważniejszy z naszych wydatków na poczet przyszłej firmy. Następny etap budowania naszego biznesu to zaopatrzenie się w zestaw podstawowych narzędzi stolarskich, będą nam one służyły do naprawiania palet, skupowanych nierzadko uszkodzonych.

Na tym etapie możemy już zacząć myśleć o ustaleniu cennika za skup europalet. Średnie ceny na rynku kształtują się w przedziale od 8 złotych do nawet 12 złotych. Uszkodzone europalety możemy skupować po cenie ustalonej w zależności od stopnia zniszczenia, będą to kwoty nie przekraczające kilku złotych. Średni dochód, jaki możemy uzyskać na jednej palecie wahać się będzie w okolicy 5 złotych.

W zależności od stopnia promocji naszej działalności, poprzez reklamę w postaci ulotek, ogłoszeń w prasie czy też marketing szeptany jesteśmy w stanie osiągnąć niezłe dochody. Sprzedając miesięcznie 1000 palet możemy liczyć na zarobki w granicach 5000 złotych. Przy założeniach, że uda nam się podpisać umowy z dużymi marketami lub firmami produkcyjnymi, gdzie europalety wykorzystywane są najczęściej, nasz zysk będzie na bardzo przyzwoitym poziomie.

Dobra lokalizacja naszego przyszłego biznesu, a w szczególności sąsiedztwo głównej drogi daje nam podstawy do tego, by sądzić iż nasze zarobki będą rosły równolegle z popytem na skup europalet.

Rozważając ten przepis na biznes warto wziąć pod uwagę to, iż koszty uruchomienia tej działalności, przy posiadaniu terenu pod skup, nie są duże. Na zakup podstawowych narzędzie stolarskich wydamy niecałe kilkaset złotych.
Gdy zdobędziemy już odpowiednią markę naszego małego interesu warto pomyśleć o zatrudnieniu stróża, który przypilnuje teren i ochroni go przed potencjalnymi złodziejami.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

3 thoughts on “Skup europalet

 • 27 grudnia 2011 o 18:35
  Permalink

  ani słowa o samochodzie dostawczym, którym owe palety można by transportować. To chyba najpoważniejszy wydatek, jeśli nie bierzemy pod uwagę kupna działki, a jej dzierżawę. No chyba, że będziemy te palety nosić, to spoko.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2013 o 18:54
  Permalink

  a palety dadzą nam w krechę 🙂 hehee weź koleś policzkoleś 1000 palet x średnio 18 zł to 18000 pln i zanim się rozwniesz trzeba się utrzymać. Powodzenia marzycielu

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz
  • 29 stycznia 2023 o 09:52
   Permalink

   Tu chodzi o zysk na palecie, jakby nie bylo musisz ja kupic od kogos a wiec kupujesz czyli inwestujesz a później sprzedajesz 5-6 zeta zysku tadaaaa

   VA:F [1.9.18_1163]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *