Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych

Utrzymywanie terenów zielonych, zakładanie ogrodów to pomysł na biznes, który warto rozważyć, biorąc pod uwagę szybkość powstawania jednorodzinnych domów, otoczonych przez nieduże ogrody. Dbanie o estetykę tychże ogrodów może być dla nas intratnym pomysłem na biznes.

Możecie zadać pytanie czy z tego pomysłu zrodzi się wystarczający dochód, by można mówić o sukcesie w tej branży. Pomyślmy najpierw jakie nieruchomości możemy objąć naszą działalnością. Z pewnością mogą to być budynki jednorodzinne, komercyjne, a nawet parki zlokalizowane w mieście lub miejska zieleń. Estetyka otaczającej nas zieleni jest ze wszech miar pożądana, w tym więc upatrujmy popytu na nasz biznes.

Każdy z nas potrafi wykonywać proste czynności jak podlewanie, koszenie trawnika, jednak gdy będziemy ogarniać swymi usługami zaawansowane zadania i duże obszary, musimy pomyśleć o zaangażowaniu pomocników, chociażby do prac zespołowych lub asystowania przy pracach wysokościowych z użyciem drabiny. Przed rozkręceniem opisywanego pomysłu na biznes korzystne będzie zdobycie rozszerzonej wiedzy ogrodniczej, która ułatwi nam pracę.

Niezbędnymi narzędziami w utrzymaniu terenów zielonych będą: kosiarka, podkaszarka, samochód, skład, piwnica na narzędzia, akcesoria jak drabina, piła spalinowa, drobny sprzęt elektryczny, pojemniki służące do gromadzenia odpadów. Ten zestaw narzędzi będzie wymagał od nas pewnego wkładu finansowego, ale bez ich zakupu nie mamy co myśleć o tym biznesie.

Do naszych usług możemy zaliczyć wszelką pielęgnację trawników oraz żywopłotów jak na przykład plewienie, nawadnianie, sprzątanie liści, usuwanie drzew i krzewów powstałych po wycince, ochrona przed insektami i szkodnikami, sadzenie roślin jak również forma doradztwa przy pielęgnacji. Z biegiem czasu możemy pomyśleć nad rozszerzeniem naszych usług i włączyć choćby realizację projektów, pamiętając iż potrzebni są już wtedy specjaliści z tej dziedziny nauki.

Utrzymanie zieleni jako branża dość świeża to także wysoka jej rentowność, co stawia nasz pomysł na biznes dość wysoko jeśli chodzi o zarobki, gdyż działalność, którą będziemy wykonywać w małej formie nie będzie szczególnie trudna. Dużą przewagą będzie dla nas ciągła migracja społeczeństwa, głównie młodych małżeństw na przedmieścia i realizacja zabudowy jednorodzinnej.

Utrzymywanie terenów zielonych, zakładanie ogrodów to może być twoja szansa na biznes.

One thought on “Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych

  • 7 września 2019 o 08:45
    Permalink

    Witam chciałem tylko powiedzieć, że strona strasznie długo się uruchamia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *