Paintball

Paintball to zabawa, która wciąż cieszy się dużą popularnością szczególnie jako impreza serwowana firmom w ramach integracji. Firm, które oferują gry paintballowe nie jest zbyt dużo, by nie pomyśleć o tym biznesie jako naszym własnym. Koszt, jaki poniesiemy otwierając taką działalność nie będą zbyt wysokie.

Lokalizacja naszego pomysłu na biznes wydaje się tu kwestią kluczową poza atrakcjami, które będziemy serwować naszym graczom. Z reguły przyjęło się, by do gry paintballowej dysponować dużym terenem – polem, ale z pewnością musimy pomyśleć o specjalnych urozmaiceniach terenu jak bunkry, wraki aut, opuszczone budynki.

Otwierając ten interes na zupełnym odludziu nie możemy liczyć też, iż przyciągniemy klientów. Najlepszą lokalizacją będą dla nas obrzeża dużych miast lub wsie graniczące z miastami. Nasz teren bitwy musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i być specjalnie odseparowany od osób postronnych. Im większy teren będziemy posiadać, tym koszty zabezpieczenia będą wyższe.

Kolejną istotną rzeczą jest dobór i wyposażenie w odpowiedni sprzęt. Powinniśmy dysponować kilkunastoma kompletami,  na które składają się pistolet z magazynkiem, butla i specjalna maska chroniąca twarz gracza. Do tego sprzętu dorzucamy ochraniacze i specjalne kulki w dużych ilościach oraz dodatkowe butle.

W dużych miastach firm oferujących tego typu sprzęt jest sporo. Koszt całkowity jaki musielibyśmy ponieść na realizację naszego pomysłu na biznes waha się w granicach 13-14 tysięcy, w tym dużą część pochłonie nam dzierżawa terenu. Ważnym punktem jest dobra reklama naszej działalności, tutaj kłania się internet, radio, prasa.

Idealną rzeczą jest reklama biznesu poprzez organizację konkursów, lig pośród drużyn firmowych, co w doskonały sposób wypromuje miejsce paintballowe. Paintball to zabawa, który potrafi wciągnąć niejednego prezesa dużej firmy, dlatego warto zainwestować w ten biznes, który przy dobrej wielowymiarowej promocji może nam przynieść niezłe zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *