Pranie i prasowanie białych koszul
Białe kołnierzyki to symbol osób pracujących w wielkich korporacjach finansowych, bankach, urzędach, a ich liczba ciągle się powiększa. Część z tych osób stać już, by prasowanie tychże koszul powierzyć w fachowe ręce.
Co myślicie o tym, by stworzyć prasowalnię i pralnię białych koszul?
Taką działalność możemy uruchomić nawet we własnym domu, jeśli posiadamy ku temu warunki lokalowe.
Jakie zatem wymogi musimy spełnić, by zarejestrować firmę zajmującą się praniem i prasowaniem białych koszul?
Koszty, jaki poniesiemy obejmą adaptację pomieszczenia, zakup pralek (minimum 3), profesjonalnych prasownic i powinny zamknąć się w kwocie ok. 50 tysięcy złotych.
Po kilku miesiącach działalności z pewnością będziemy już mogli mówić o naszych stałych klientach. Jeśli nasza firma wpiszę się dobrze w profil rynku, możemy mieć dziennie nawet do kilkudziesięciu koszul do wyprania i wyprasowania.
Na sam początek rozkręcania biznesu wystarczy nasza własna praca, ale kiedy nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich usług warto mieć osobę do pomocy, którą w przyszłości możemy zatrudnić.
Kluczem do naszego sukcesu będzie indywidualizacja usług, szczególne podejście do klienta
i spełnianie jego życzeń, nawet tych, które dotyczą wyboru torby do zapakowania wyprasowanej koszuli. Życzenia klienta powinny być dla nas priorytetem.
Jak każdy biznes, także i ten nie obejdzie się bez odpowiedniego marketingu, a najskuteczniejszy z nich będzie ten bezpośredni, czy to w postaci rozdawania ulotek, rozsyłania e-maili.
Nasz pomysł na biznes powinien zacząć zarabiać, jeśli będziemy świadczyć profesjonalne usługi. Z pewnością nie zaszkodzi nam dobra lokalizacja, skupiona wokół miejscowości, gdzie nie brakuje biznesmenów i urzędników, a szansa na ich przyrost jest duża.
Cennik, który zaproponujemy klientom powinien uwzględnić koszt naszej pracy i amortyzacji wykorzystanego sprzętu, za wypranie i wyprasowanie jednej koszuli możemy policzyć ok. 3,5 złotego.