Sklep internetowy

Czy myślałeś o tym, by rozpocząć działalność w formie elektronicznej?

Nastały czasy, że coraz więcej firm decyduje się na taką formę handlu, gdyż posiada ona wiele korzyści jak niższe koszty uruchomienia biznesu, a także możliwość jego prowadzenia na obszarze nieograniczonym.
Najpopularniejszą formą handlu elektronicznego jest sklep internetowy. Koszty zakupu gotowego skryptu wynoszą do kilku tysięcy złotych, a w przypadku jego zamówienia zwiększają się. Dostępne na rynku skryptu są dobre, ciągle się rozwijają, tak więc nie ma potrzeby zlecenia napisania skryptu firmie. Kolejny zakup to odpowiednia szata graficzna, to wydatek rzędu tysiąca złotych.

Bardzo dobrej jakości skrypt i szata graficzna naszego sklepu internetowego nie znaczą wiele, jeśli nie zainwestujemy w reklamę. Najskuteczniejszą jej formą jest pozycjonowanie, które polega na poprawieniu wyników wyszukiwania naszej firmy w wyszukiwarkach, po wpisaniu stosownych fraz. Koszt pozycjonowania zależy od trudności wybranych przez nas fraz na zapytanie, co z kolei generuje wyniki wyszukiwania, a także siła obecnej na rynku konkurencji. Plusem pozycjonowania jest to, iż firmy zajmujące się nią profesjonalnie naliczają płatności dopiero wtedy, gdy nasza stron osiągnie pierwszą dziesiątkę wyników na daną frazę. Do czasu osiągnięcia tych pozycji możemy zdecydować się na reklamę w systemie Google AdWords.

Każdy sklep internetowy mimo, iż prowadzi działalność w sieci musi posiadać swoją siedzibę i magazyn. Na początku może być to nieduży lokal, nawet przerobiony garaż, jednak z czasem musimy pomyśleć o większej powierzchni, by  zapewnić obsługę większej ilości klientów.

Branża sklepów internetowych to niezwykle zacięta konkurencja, dlatego warto zadbać, by obsługa klientów stała u nas na najwyższym poziomie. Zadowolony klient będzie do nas powracał, a wpływ na jego zadowolenie będzie miało z pewnością kilka czynników jak szybkość obsługi, cena, odpowiednio zabezpieczona przesyłka i bogactwo asortymentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *