Wypożyczalnia sprzętu zimowego

Wprawdzie wiosna już u nas zagościła, ale my poruszymy temat wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Może być to doskonały pomysł na biznes, gdyż sezon zimowy ostatnimi czasy trwa dłużej niż zwykle. Większość z tych, którzy decydują się na zimowe szaleństwo nie zabiera w góry sprzętu, dlatego idealnym miejscem dla nich będzie nasza wypożyczalnia, gdzie zaoferujemy niezbędny sprzęt i akcesoria z tym związane, jak kijki, gogle, jabłuszka do zjeżdżania.

Oczywiście jak w każdym biznesie może się okazać, że sezon zimowy będzie dla nas zbyt krótki i przez to nieudany, ale wtedy możemy się trochę przebranżowić i zaoferować rowery i inny sprzęt sportowy na wynajem. Zakładamy dobrą pogodę, a wtedy możemy liczyć na sukces. Ważnym czynnikiem jest dobra lokalizacja takiej wypożyczalni, tak by znajdowała się ona w bliskości stoku narciarskiego, wyciągu narciarskiego lub parkingu gdzie narciarze zostawiają swe auta.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby nasza wypożyczalnia była jedyną w otoczeniu stoku, ale w tym biznesie dość szybko wypełnia się ta nisza. Ważne jest aby klient w razie awarii sprzętu mógł szybko znaleźć nasze miejsce, gdzie uzupełni braki sprzętowe. Wypożyczalnia powinna wystartować tuż przed inauguracją narciarskiego sezonu tak, by dokładnie zaplanować działalność marketingową, doposażyć sprzętowo lokal.

Planując działanie w tym biznesie poszukiwania lokalu do wynajęcia najlepiej zacząć około miesiąca przed startem zimowych szusów. Nie jest to pomysł na biznes tani, gdyż musimy zainwestować w najem lokalu, zakup sprzętu narciarskiego, urządzić lokal do przyszłej działalności, pomyśleć o pracownikach i mieć na uwadze opłaty miesięczne za media. Przedsięwzięcie nasze może się początkowo zamknąć w kwocie do około 100 tysięcy złotych. By swobodnie prowadzić biznes powinniśmy posiadać przynajmniej 50 kompletów narciarskich i wyposażenia, z czego jeden wyniesie nas do około 2 tysięcy złotych.

Sprzęt, który zakupimy powinien być ze średniej i wyższej półki, taki właśnie znajdzie uznanie u klientów. Oszczędzić możemy przy zakupie sprzętu u dystrybutora i postarać się o korzystne rabaty. Pamiętajmy przy  wyposażaniu lokalu także o dzieciach, one również mogą być naszymi klientami. Warto zorientować się na rynku alpejskich wypożyczalni, które pod koniec sezonu narciarskiego wyprzedają swe wyposażenie i cena jest bardzo atrakcyjna, a jakość bardzo dobra.

Godziny funkcjonowania wypożyczalni powinny być dostosowane do godzin, w których czynne są wyciągi. Na dobre zarobki możemy liczyć w szczególności w święta i dni wolne od pracy. Prowadząc działalność w tym sektorze z pewnością będziemy zmuszeni do zatrudnienia pracownika, gdyż godziny funkcjonowania wypożyczalni będą tego wymagać. Dobrze, jeśli nasz pracownik będzie potrafił dobrać do konkretnej osoby sprzęt narciarski, a także profesjonalnie go zakonserwuje.

Wypożyczenie jednego kompletu narciarskiego to dla nas zapłata w kwocie do 35 złotych. Chcąc pokusić się o sprzedaż nowych nart i ich serwisowanie rozszerzymy wtedy  naszą działalność. Także współpraca z instruktorami narciarstwa uczyni naszą wypożyczalnię i biznes bardziej konkurencyjnym w stosunku do innych.

Dobry sezon zimowy to dla nas ogromny bonus, wtedy nasze zarobki rosną. Także ciągle poszerzana infrastruktura związana z narciarstwem działa na naszą korzyść, gdyż przyciągamy w ten sposób turystów z zagranicy, często wypożyczających sprzęt na miejscu. Śnieżna zima gwarantuje nam, że poczyniony wkład w nasz pomysł na biznes ma szansę się szybko zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *