Kiosk z prasą

Posiadanie własnego kiosku z prasą to doskonały pomysł na realizację swojego biznesu. W kiosku takim nie tylko zaopatrzymy się w prasę, ale także w bilety komunikacyjne, słodycze, napoje i inne przydatne drobiazgi jak kosmetyki, baterie, karty do telefonu.

Najważniejszą kwestią przy zakładaniu kiosku jest jego dobra lokalizacja, która zwiększa nasze szanse na zysk. Miejsce, gdzie przewija się dużo ludzi może liczyć na zainteresowanie ofertą kiosku, mam tu na myśli okolice przystanku autobusowego lub dużego skrzyżowania. Idealne byłoby uruchomienie takiego punktu w centrum miasta, ale tam już sporo kiosków istnieje i ciężko jest znaleźć miejsce, gdzie została jeszcze wolna przestrzeń dla nas. Popyt na gazetę jest raczej trwały, dlatego też możemy liczyć na stałe dochody.

Decydując się na postawienie kiosku przy ulicy lub chodniku musimy pamiętać, by zdobyć stosowne pozwolenia z urzędu miejskiego. Inną możliwością jest wynajęcie pawilonu zintegrowanego z wiatą przystankową , jest to rozwiązanie droższe, ale łatwiejsze pod względem uzyskania pozwolenia. Tutaj także przewija się duża liczba pasażerów, stąd większa szansa na dochód. Przy tej inwestycji warto rozpatrzyć także wariant wejścia we współpracę z kolporterem pracy, który chętnie pomoże w uruchomieniu nowego punktu.

Pomoc ta odzwierciedla się w umeblowaniu lokalu, zaopatrzeniu go w regały, stojaki, gabloty i inne sprzęty. Współpraca z dystrybutorami to również możliwość korzystnych warunków zaopatrzenia, upustów czy dłuższych terminów płatności. Przy tej współpracy dystrybutor często wymaga podpisania umowy, w którym właściciel zobowiązuje się do rocznego zaopatrzenia w towar, utrzymania miesięcznych obrotów na minimalnym poziomie oraz wpłaty kaucji za powierzone przez nich wyposażenie.

Uruchomienie punktu sprzedaży na własny rachunek, bez posiadania własnego wkładu, polega na podpisaniu stosownej umowy z siecią typu Ruch, Kolporter. Umowa jest zawierana przy spełnieniu warunku zamieszkania na terenie usytuowania punktu handlowego. Po odbyciu szkolenia i rozmowie możemy zaczynać pracę. Nasze zadanie polega wtedy na wyrobieniu wysokiego dochodu, od którego otrzymujemy prowizję, która sięga do 30 procent lub wariant ryczałtowy, który nie zależy od efektów sprzedaży. Będąc przedsiębiorcą indywidualnym możesz zawrzeć umowę z kolporterami, którzy będą dostarczać ci prasę.

Przy sprzedaży codziennej gazety kioskarz może liczyć średnio do 50 groszy prowizji od egzemplarza, nieco wyżej stoją tygodniki i hobbystyczne miesięczniki . Najwyższy dochód generują jednak gazety codzienne i prasa zaliczana do kobiecej wraz z magazynami telewizyjnymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się te gazety, do których dystrybutorzy dołączają specjalne gadżety upominkowe.

Kioskarz reguluje swą należność tylko za egzemplarze sprzedane w takim okresie rozliczeniowym, na jaki podpisał umowę. Największe obroty miesięczne osiągają kioski zlokalizowane w pobliżu dworców kolejowych, po nich są te mieszczące w marketach i galeriach handlowych i osiedlowych sklepach.

Zysk, jak może wypracować kioskarz to suma w granicach 3 tysięcy złotych, do tego dochodzą nam koszty wynajmu lokalu i zatrudnienia pracownika. W koszty działalności doliczyć musimy także zakup budki lub pawilonu oraz niezbędnego wyposażenia, przy czym niektóre z sieci proponują pośredniczenie w zakupie kiosku oferując podpisanie umowy na zaopatrzenie w prasę.

Możemy pomyśleć także o dodatkowym zarobku, który będziemy uzyskiwać z wynajmu powierzchni reklamowej na kiosku oraz z pośredniczenia w prowadzeniu punktu foto.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *