Sitodruk

W obecnych czasach istnieje wiele firm zajmujących się profesjonalnymi usługami w zakresie druku. Popularna jest technika druku sitowego, który polega na nałożeniu na formę drukową zwanej szablonem – drobnej tkanej, metalowej lub syntetycznej siatki. Na tak powstałym szablonie wykonywana jest odbitka, która jest przetłoczeniem farby przez całą matrycę.

Sitodruk może być niezłym pomysłem na własną działalność, biorąc pod uwagę jak powszechnie jest on wykorzystywany w usługach poligraficznych.

Biznes ten wymaga od nas zaznajomienia się z podstawowymi zasadami przygotowania takich form drukowych. Formy te wykonujemy z przeróżnych materiałów, począwszy od bawełny, jedwabiu aż po nylon, metal, poliester. Jakość wydruku zależy od zastosowanych siatek i ilości włókien, które określane są jako oczka.

Takie zajęcie, z pozoru wydawać może się nieosiągalne dla zwykłego człowieka próbującego zbudować własną firmę. Krótkie przeszkolenie w technice sitodruku sprawi, że każdy z nas może spróbować tego rodzaju działalności.

Sitodruk obecnie najczęściej wykorzystywany jest w przypadku, gdy klient zleca nam nadrukowanie specjalnych napisów lub wzorów na reklamówkach lub torbach foliowych,ale też naklejkach i odzieży.

Rozpoczęcie biznesu sitodrukowego nie generuje wysokich kosztów, jednakowoż potrzebne jest specjalne szkolenie sitodrukowe, które przeprowadzane jest już od kwoty 500 złotych.

Nasza mała firma powinna mieścić się w lokalu, który zaopatrzymy w wymiennik powietrza, niezbędny do usuwania specyficznego, często nieprzyjemnego zapachu farby. Dodatkowe koszty to zakup farb, sit, ramek, akcesoriów meblowych. Sprzęt ten powinien zamknąć się w kwocie do 7000 złotych, co starczy nam na prowadzenie działalności przez okres dwóch miesięcy.

Pracownia sitodruku to okazja dla młodych, przedsiębiorczych osób, które nie boją się wyzwań i inwestycji w przyszłościowy interes swego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *