Korty tenisowe na wynajem

Tenis to od kilku lat dyscyplina sportu, która zyskała mocno na popularności po tym, jak nasi zawodnicy zaczęli osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej. Od tego czasu przybyło chętnych by uprawiać ten sport. Chcąc być w zgodzie z tą tendencją, możemy pomyśleć o zakupie lub dzierżawie ziemi, na której zbudujemy korty tenisowe.

Im atrakcyjniejsza lokalizacja, tym większe szanse, że prowadzona przez nas działalność osiągnie sukces. Łatwa dostępność do kortów sprzyja większej liczbie klientów. By rozpocząć budowę kortów konieczne jest zdobycie pozwolenia.

Najbardziej popularna nawierzchnia ceglana jest najtańszą z nich, rzadziej możemy spotkać odmianę trawiastą w formie naturalnej i sztucznej. Najmniej atrakcyjnymi są nawierzchnie asfaltowe oraz betonowe. W przypadku kortów krytych funkcjonują nawierzchnie sztuczne.
Pamiętajmy, by kort tenisowy miał odpowiednie wymiary, które w przypadku gry pojedynczej wynoszą: szerokość 823 cm, długość 2377 cm, a gry deblowej odpowiednio: 960 cm.  Musimy także zadbać o linie serwisowe i prawidłową instalację siatki, wybiegi za liniami głównymi oraz bocznymi.

Idealnym rozwiązaniem dla naszego biznesu  czyli wynajmu kortów tenisowych byłby zakup ziemi, na której moglibyśmy zlokalizować kilka kortów i zaplecze gospodarczo-sanitarne.

Koszt budowy jednego kortu ceglastego waha się w przedziale 40.000 zł, w przypadku większej ilości koszty się dublują. Wydatki na budowę zaplecza biurowo-sprzętowego to także około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pamiętajmy, że do ww sumy musimy doliczyć także koszty podłączenia instalacji wodnej, zakupu krzesełek plastikowych, sprzętu tenisowego, szczotek do czyszczenia linii boiskowych oraz oświetlenia kortu.

Stawka za wynajem kortu tenisowego otwartego w rozliczeniu godzinowym to koszt od 15-50 złotych. O tej różnicy decyduje pora roku, ponieważ o wiele chętniej korty wynajmowane są w sezonie wiosenno-letnim. Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, maleje także zainteresowanie wynajmem. Rozwiązaniem na gorsze dni jest instalacja balonu, co niestety też zwiększa koszt o dodatkowe 100.000 złotych. Taki balon obejmuje swym zasięgiem 2 korty tenisowe. W okresie jesiennym należy doliczyć także koszty instalacji wentylacji i ogrzewanie. Inwestycja ta może być opłacalna, gdyż w tym sezonie wynajem kortu za godzinę zegarową dochodzi nawet do 90 złotych.

Im więcej będziemy posiadać boisk przykrytych balonem, tym nasza firma powinna odnotowywać zwiększone zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *