Sprzedaż choinek

Okres świąteczny to czas, kiedy nie oszczędzamy na obdarowywaniu naszych najbliższych miłymi prezentami. Jest to także okazja, by podczas gorączki około-świątecznych zakupów zarobić kilka groszy. Sprzedaż choinek może być dobrym pomysłem na biznes, pod warunkiem, że przyzwyczaimy się do pracy z nimi – ich kłującymi igłami i dużymi rozmiarami.

Przy sprzedaży choinek musimy wziąć pod uwagę fakt, że będziemy potrzebować do tej pracy ciepłego ubrania, w tym najważniejszych grubych, ale też łatwych w chwytaniu rękawiczek i samochodu. Auto będzie niezbędne przy zakupie i dystrybucji choinek do poszczególnych punktów sprzedaży. Do pracy przy sprzedaży choinek predestynowane są osoby silne, ponieważ praca ta polega głównie na układaniu drzewek, ich segregowaniu, obcinaniu gałęzi i pakowaniu dla transportu.

Ten pomysł na biznes nie należy do najłatwiejszych, gdyż wiąże się z dużą mobilnością i odpornością na zimno, gdy weźmiemy pod uwagę, iż sprzedawcy lokują swe punkty głównie na świeżym powietrzu, szczególnie na placach dużych centrów handlowych.

Przed podjęciem realizacji tego planu zarobkowego powinniśmy zorientować się, które nadleśnictwa w danym roku sprzedają drzewka świąteczne tak, by mieć pewność, że pochodzą one z legalnego źródła, a nie z dzikiego wyrębu. Nasze drzewka powinny być profesjonalnie opakowane w siatkę, która chroni je przy transporcie, zachowując przy tym ich ładny, naturalny kształt. Oprócz tego winniśmy również posiadać wiedzę na temat tego, które drzewka będą się cieszyć większą popularnością czy tradycyjny świerk czy zdobywająca popularność w ostatnim czasie jodła kaukaska oraz czy te doniczkowe czy cięte.

Jeśli chcemy dorobić na święta, już dziś pomyślmy czy sprzedaż drzewek świątecznych nie będzie dla nas dochodowym pomysłem na biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *