Szycie strojów średniowiecznych

Czy nasze hobby może okazać się dobrym pomysłem na biznes, okazuje się, że tak. Takim pomysłem może być szycie strojów rycerskich, średniowiecznych. Mając smykałkę do krawiectwa i   umiłowanie czasów dawnych można spokojnie wchodzić z tym pomysłem na biznes na rynek. Nasze zamówienia z pewnością będziemy otrzymywać od różnorodnych stowarzyszeń kręgów rycerskich, które chcą świetnie prezentować się na turniejach rycerskich.

Możemy zarejestrować swą działalność, by uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy. Pieniądze te przydadzą się na zakup niezbędnych sprzętów by wyposażyć pracownię, a przede wszystkim ją wynająć, zakupić komputer do pracy. Tkaniny te nie są tanie, gdyż do uszycia średniowiecznych strojów korzysta się z materiałów ówcześnie stosowanych jak wełna, len, ale w dużych ilościach, jedna sukienka to trzy metry jednolitego materiału.

By nasze stroje odzwierciedlały swą epokę musimy znaleźć ich pierwowzory korzystając z obrazów, książek, płaskorzeźb. Praca nad strojami nie należy do łatwych, gdyż szyje się je ręcznie, w zależności od zasobności klienta. Stroje ręcznie szyte są droższe, te maszynowo tańsze. Do najtańszych należą stroje chłopskie, gdyż zamykają się w granicach tysiąca złotych, z kolei strój damy, gdzie królują żakardy, gustowne dodatki i buty to wydatek do trzech tysięcy złotych. Warto wejść we współpracę z firmami, które działają w podobnej branży jak na przykład sprzedaż uzbrojenia, gdyż możemy liczyć wtedy na wzajemne polecanie się.

Ważnym elementem jest posiadanie swej strony internetowej, na której klienci będą mogli obejrzeć modele odzieży i od razu zamówić. Dużo osób z zagranicy zainteresowanych jest zamówieniami strojów historycznych, u nas w Polsce to głównie stowarzyszenia, które pasjonują się tworzeniem rekonstrukcji historycznych. W Europie zainteresowanie dawnymi epokami znajduje odzwierciedlenie u całych urodzin uczestniczących w turniejach rycerskich, piknikach średniowiecznych, dlatego warto mieć w swojej ofercie stroje także dla dzieci, osób starszych, dla każdej rangi czy rycerza, dworzanina czy też chłopa.

Jeśli chcemy wypromować swą działalność warto nie tylko propagować ją w sieci internetowej, ale także pojawiać się i promować na imprezach rycerskich, w sezonie może być ich naprawdę sporo. Warto zwrócić uwagę na sezonowość sprzedaży strojów, latem sprzedają się te lżejsze, jak wykonane z lnu czy słomy, gdy jest zimniej schodzą cieplejsze, okrywowe,wierzchnie, nogawki, rękawiczki. Współpraca z muzeami, teatrami może być dla nas korzystna ze względu na stały dochód.

Często zdarza się, iż hotelarze pragną by ich personel obsługiwał klientów w strojach współgrających z wystrojem wnętrz, wtedy szyjemy dla nich stroje maszynowo, gdyż mają one być tylko zbieżne z oryginałem, nie wiernie naśladujące. Możemy wzbogacić naszą ofertę o szycie mundurów wojennych.

Samo założenie firmy może nas kosztować w granicach 30 tysięcy złotych, na co składać się będzie zakup tkanin, maszyny do szycia, akcesoriów, komputera, urządzenia lokalu. Maszyna szyjąca grubsze tkaniny to koszt paru tysięcy złotych.

By pomysł na biznes wypalił trzeba pojawiać się na turniejach rycerskich, poszerzać swoją ofertę i wymieniać się pomysłami, produktami z innymi firmami działającymi w tej branży. Dobre opinie internautów i zadowolonych klientów z pewnością przysłużą się naszej działalności. Trzeba nastawić się na sezonowość produkcji, gdzie ogrom spotkań i turniejów epokowych będzie ją generowało i wtedy nasze zarobki będą oscylowały w okolicy kilkunasty tysięcy złotych. Poza sezonem nasza produkcja będzie w stanie pokryć koszty utrzymania firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *