Doradztwo księgowe

Doradztwo księgowe to może być dobry pomysł na biznes. Możemy liczyć na zlecenia od małych aż po średnie firmy, gdyż każdy nowy przedsiębiorca musi mieć na uwadze kwestię księgowości, a zaczynając w nowym biznesie często pracownicy firm nie potrafią zająć się prawidłowo tą działką. Na naszym krajowym rynku początkowo inwestor nie myśli o księgowości, ponieważ jego główną rzeczą jest ściągnięcie klientów i zaistnienie na rynku.

Trafiając na naszą internetową reklamę możemy podejrzewać, iż zdecydują się na współpracę z nami. Często sytuacja przedstawią się tak iż wraz ze wzrostem liczby ksiąg i dokumentów z tym związanych właściciel firmy przekonuje się, że zatrudni księgową lub księgową, która sprawi iż wszystkie dokumenty będą na miejscu do wglądu. Jednak i księgowa czasem zachoruje  lub wykorzysta urlop i wtedy przedsiębiorca ponownie może rozglądać się za firmą zewnętrzną, która ogarnie jego księgowość. W tej sytuacji mamy szansę nawiązać znów współpracę. Przy świadczeniu usług księgowości i realizowaniu tego pomysłu na biznes należy mieć na uwadze fakt, iż pracownicy, których zatrudnimy powinni znać zasady rachunkowości i posiadać doświadczenie. Praca w księgowości to bycie ciągle na bieżąco ze zmianami podatkowymi, dlatego osoby wykonująca ten zawód musi go lubić.

Nasza firma może świadczy nie tylko usługi księgowe, ale także doradcze w kwestii finansów, kredytów, obsługę kadrowo-bankową. Lokalizacja tegoż biznesu nie jest aż tak istotna, a co więcej siedziba w centrum, przy zatłoczonych ulicach w szczycie komunikacyjnym ma więcej wad niż zalet. Zdobywanie klientów w tym biznesie jest głównie drogą pantoflową lub łańcuszkową. Nasze usługi księgowe powinny być merytoryczne i profesjonalne. W większych miastach z pewnością łatwiej nam będzie pozyskać fachowców. Reklama naszej nowej działalności powinna być nieduża lecz trafiająca do wielu klientów. Służy nam lokalna prasa, internet, w którym najszybciej zdobędziemy pierwszych klientów.

Realizacja tego pomysłu na biznes to wydatki w granicach około 30 tysięcy złotych, w tym najdroższy jest sprzęt potrzebny do pracy w biurze – komputer, oprogramowanie do pracy w księgowości – na niego wydamy do 20 tysięcy złotych. Dalszy koszt to broszury i wydawnictwa informacyjne związane z finansami, podatkami, gospodarką oraz niezbędna kadra pracownicza – do 2 tysięcy złotych za osobę zatrudnioną w naszej firmie. Wynajęcie lokalu pod biuro to miesięczny koszt ok. tysiąca złotych. Ważne jest, by zatrudnieni w Pańskim biurze pracownicy mieli niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu księgowego. Wszelkie kwestie regulują ustawy i rozporządzenia ministerialne.

Jeśli nie boisz się wyzwań spróbuj z tym pomysłem na biznes.

2 thoughts on “Doradztwo księgowe

 • 23 października 2011 o 11:13
  Permalink

  Pobrał już ktoś program do księgowości Intuica? Do 15 listopada księga handlowa jest za darmo

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2012 o 10:29
  Permalink

  No i wszystko jest takie proste, ale jak załatwić klientów na start.
  Teoretycznie kryzys zmusza do ograniczania kosztów firmy, więc jak przekonać firmy do wydania kasy na doradcę, by obniżyć koszty, lub zwiększyć zyski.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *