Skład węgla

Posiadanie własnego składu węglowego to olbrzymie przedsięwzięcie zarówno pod względem nakładów pieniężnych jak i samej powierzchni składu. Popyt na opał ciągle kształtuje się na dużym poziomie, gdyż spora część domów jednorodzinnych posiada piece opalane węglem. Obecnie dużym powodzeniem cieszy się ekologiczny węgiel czyli ekogroszek, gdyż jest to surowiec tańszy od węgla, wolniej się spalający i przede wszystkim korzystny cenowo w porównaniu z ogrzewaniem gazowym.

Piec na ekogroszek jest ekonomiczny gdyż posiada regulator prędkości dawkowania węgla w stosunku do temperatury panującej na zewnątrz. Decydując się na otwarcie własnego składu węglowego powinniśmy zorientować się skąd będzie nam dostarczany ten surowiec, z jakiej polskiej kopalni węgla jego zakup będzie dla nas najlepszy cenowo i jakościowo. Musimy pamiętać, by węgiel przez nas nabywany cechował się wysoką kalorycznością.

Warto zwrócić uwagę także na możliwość zakupu węgla z Czech, który nie dorównuje jakością naszemu krajowemu, jednak jego cena jest bardzo atrakcyjna. Przy rozważaniu realizacji tego pomysłu na biznes ważnym elementem jest lokalizacja, istotne jest by miejsce to miało określony plan zagospodarowania przestrzennego pozwalający na otwarcie takiego składu. Drugą ważną sprawą jest, by nasza lokalizacja mieściła się w pobliżu tych rynków zbytu, które będą dla nas potencjalnymi.

Przed otwarciem składu musimy pomyśleć nad zakupem gruntu o większej powierzchni tak, by przetrzymywać tam zgromadzony surowiec. Jako biuro w zupełności wystarczy nam kontener, dla własnej wygody urządźmy go tak by móc w nim przetrwać także cięższe zimy i by przez cały rok było tam komfortowo. Kolejnym wydatkiem będzie zakup wagi elektronicznej, która pozwoli na ważenie wypełnionych węglem samochodów i sprawowanie kontroli nad ilością przywożonego i wywożonego opału oraz ładowarki i samochodu transportowego.

Kosztowną częścią naszego biznesu będzie także zatrudnienie pracownika, który będzie odpowiedzialny za realizację zamówień, dobrze, gdyby posiadał on prawo jazdy na samochody ciężarowe, które ułatwi mu załadunek węgla. Finalną częścią otwarcia składu węglowego powinna być dobra jego reklama przy głównej drodze dojazdowej  ewentualnie w miejscowości w najbliższym promieniu składu. Jeśli nie będziemy jedyną placówką oferującą takie usługi,wtedy zachęćmy w reklamie do skorzystania z naszych usług konkurencyjnymi cenami.

One thought on “Skład węgla

  • 23 sierpnia 2012 o 12:42
    Permalink

    ekogroszek tanszy od wegla smiechu warte !!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *