Automaty samosprzedające

Czy myśleliście kiedykolwiek, by dystrybucję automatów vendingowych uczynić dobry sposobem na biznes?
Automaty te przez długi czas kojarzyły się nam z gorącymi napojami, puszkami, jednak dziś możemy w nich zakupić dużo bogatszy asortyment, począwszy od słodkości, kanapek,a kończąc na prasie, papierosach.

Kluczowym elementem gwarantującym sukces w tej dziedzinie biznesu jest lokalizacja automatów. Jeśli uda nam się znaleźć dobre miejsca, to z pewnością nie zawiedziemy się na naszym interesie.
Rynek polski w porównaniu z zagranicznym jest nadal nienasycony, a jak mawiają eksperci możemy spodziewać się dynamicznego rozwoju tej branży. Warto więc pomyśleć nad rozpoczęciem tej działalności, gdyż konkurencji będzie przybywać. Początek naszego biznesu może być trudny, dlatego powinniśmy się do niego zabrać z głową i właściwymi środkami. Oferta, którą zaproponujemy powinna wynikać ze specyfiki miejsca i zapotrzebowania na określony asortyment. Ważne jest, byśmy nie rezygnowali z napojów, zimnych jak i gorących, batoników, kanapek, prasy, ale też rozszerzali ofertę o nowe produkty.

Automaty vendingowe cieszyć się będą powodzeniem, bo przybywa ich zwolenników. Styl życia Polaków się zmienia, a to oznacza, że w czasach permanentnego pracoholizmu nie dziwi nas już osoba kupująca kanapkę w maszynie. Na naszą korzyść działa także fakt, że społeczeństwo coraz częściej spożywa posiłki poza miejscem zamieszkania. To w ogromnych biurowcach, na korytarzach większych firm i korporacji, a także w budynkach dydaktycznych możemy liczyć na zwiększony popyt.

Kluczem do naszego sukcesu jest odpowiednia lokalizacja, dlatego warto poświęcić więcej czasu na znalezienie dobrego lokum, gdzie w ciągu dnia przewinie się duża grupa ludzi, jak biurowce, szkoły wyższe, urzędy, szpitale, hale sportowo-widowiskowe, dworce. Lepszą opcją jest wydzierżawienie powierzchni w dobrej instytucji czy urzędzie, ponieważ gwarantuje to nam wyższy potencjał biznesowy. Koszt dzierżawy powinien zamknąć się w kwocie do 200 złotych za okres miesiąca.

Nasz biznes stanie się opłacalny przy minimalnej liczbie 10 automatów, a koszt zakupu jednej maszyny waha się od 14 do 16 tysięcy złotych. W przypadku braku funduszy na zakup sprzęty pomyślmy o leasingu, wtedy płacąc raty miesięczne nie musimy posiadać dużej kwoty na starcie.
Plusem tego rozwiązania jest fakt, iż operator dostarcza nam także towar do maszyny, a z nas znika obowiązek zatowarowania.

Po zakupie automatów vendingowych czeka nas wydatek na środek transportu, którym będziemy przewozić automaty. Pamiętajmy, że każdy z zakupionych sprzętów wymaga serwisowania. Nie obędzie się w naszej nowej działalności bez zatrudnienia pracownika. Do wstępnych kosztów musimy doliczyć także dzierżawę biura i powierzchni i opłaty związane z używaniem mediów.

Przy budowaniu asortymentu warto wziąć pod uwagę upodobania klientów i specyfikę miejsca. W firmach częściej sprzedają się gorące napoje, w szkołach zimne.

Wyznacznikiem naszej wysokiej jakości powinien być towar świeży, dlatego weźmy to pod uwagę kompletując asortyment, nie zapominajmy o uzupełnianiu i opróżnianiu maszyn. Krótsze terminy ważności produktów to także wyższa częstotliwość uzupełniania braków.

Koszty uruchomienia takiego biznesu nie są małe i zależą od wielu elementów. Koszt zakupu 10 maszyn to wydatek ok. 14-16 tysięcy złotych, samochodu – do 30 tys. zł; wózka do transportu automatów – 9 tys. zł.; zatrudnienia pracownika – 2 tys. zł., dzierżawa za biuro, opłaty za media, benzynę, wynajętą powierzchnię, serwisowanie automatów – 3500zł/miesiąc.
Perspektywy na sukces naszego interesu są według przedsiębiorców duże i warto wejść w niego, póki jest on opłacalny i stanowi dobry przepis na biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *