Bar ze zdrową żywnością
Nie każdy pomysł na biznes to okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy przy małym wkładzie finansowym. Niekiedy nasz pomysł będzie wymagał większych wydatków, jednak wtedy możemy zastanowić się czy część ze środków możemy pozyskać z programu europejskiego funduszu promującego operacyjny rozwój regionalny.
Te pieniądze z pewnością przyspieszą realizację naszego projektu, finansując szczególnie kosztowne nabycie na własność lokalu pod prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dziś skupimy się na biznesie kulinarnym, jakim jest bar oferujący zdrową żywność.
Do najkosztowniejszych zakupów należeć będzie lokal usługowy oraz jego wyposażenie, w tym zakup surowców gastronomicznych, kasy fiskalnej oraz zatrudnienie pracowników. Przed podjęciem decyzji o uruchomieniu baru ze zdrową żywnością warto rozeznać się nad popytem na tego typu usługi.
Polska to kraj, gdzie dość spora liczba osób określa się mianem wegetarianów, dlatego możemy liczyć na zainteresowaniem naszym lokalem. W przyszłości możemy rozważyć także ofertę dowozu żywności, co niewątpliwie wygeneruje większy zysk. By zachęcić klientów do odwiedzenia naszego baru warto wypromować go marketingowo, liczyć się będzie tu nie tylko wystrój lokalu, ale także jego lokalizacja i udana akcja promocyjna.
Najlepsza lokalizacja tego typu baru mieści się w centrum, blisko dużych skupisk ludzi, głównie młodych, którzy lubią stołować się w tego typu lokalach. Całkowite koszty utrzymania baru ze zdrową żywnością winny zawierać opłaty za dostawę mediów, opłaty dla pracowników, koszty zakupów surowców produkcyjnych oraz szeroko pojęty marketing, który do czasu rozruchu lokalu powinien być jego esencjonalną częścią.
Inwestycja w bar kulinarny to pomysł na biznes dla osób, którym nie jest obca ciężka praca i mają środki do zainwestowania. Pamiętajmy, że każdy bar, by zdobyć zaufanie nowych klientów wymaga czasu, po którym możemy powiedzieć, że trafiliśmy z naszym biznesem w samo sedno.