Restauracja dla matek z małymi dziećmi

Wejście z pomysłem na biznes na rynek gastronomiczny musi być dobrze przemyślane, gdyż jest on mocno wypełniony wszelkiego typu restauracjami orientalnymi, greckimi i włoskimi i aby na nim zaistnieć należy pomyśleć o czymś szczególnym. Dobrym rozwiązaniem może być restauracja, która będzie przeznaczona dla matek z małymi dziećmi, a także tymi troszkę podrośniętymi.

Taka celowość grupy jest dość specyficzna, gdyż nie istnieje zbyt wiele tego typu restauracji. Grupa korzystająca z tych restauracji posiada także swe nietypowe potrzeby. Przed podjęciem ryzyka wprowadzenia na rynek naszego pomysłu na biznes powinniśmy rozeznać się na rynku gastronomicznym pod względem przystosowania go do klienteli z małymi dziećmi. Dobra lokalizacja to połowa sukcesu, gdyż umiejscowienie restauracji w małej miejscowości raczej nie przyniesie nam oczekiwanego zysku.

Najlepszą z lokalizacji będzie centralne miejsce w mieście. Młode matki z małymi dziećmi nie mają właściwie wielu miejsc, gdzie mogłyby się zobaczyć z innymi matkami i swobodnie porozmawiać, nie musząc pilnie obserwować swego dziecka, że coś złego mu się stanie. To daje nam dużą szansę na rozwój naszego pomysłu na biznes. Otwarcie tego typu restauracji wiąże się z kilkoma kosztami, które musimy ponieść.

Oprócz stosownego wyposażenia naszego lokalu, powinniśmy również zadbać o to, by personel został właściwie przeszkolony, co z pewnością dołoży nam dodatkowe nakłady pieniężne. Ważne jest także, by pomyśleć o biznesplanie dla naszego przedsięwzięcia, co pozwoli nam określić spodziewane zyski i koncepcje na niespodziewane straty. Warto przeprowadzić symulacje koncepcji działalności tak, by wiedzieć jak uniknąć błędów.

Sam lokal to wydatek największy, dlatego należy rozeznać się czy korzystniejsze będzie jego zakup czy wynajem, który w centrum dużego miasta będzie pożerał lwią część naszych zarobków. Dobrym rozwiązaniem może być nabycie lokalu, który uprzednio pełnił funkcję restauracji i wyremontowanie go. Do przyszłego wyposażenia lokalu potrzebny będzie zakup standardowych sprzętów AGD, stolików, krzeseł, a także sprzętów związanych z przeznaczeniem naszego lokalu jak przewijaki, leżaczki, kołyski, place zabaw, krzesełka przeznaczone do karmienia.

Wraz z tym sprzętem dochodzi także koszt zakupu drobnego sprzętu kuchennego jak zastawy, środków do czyszczenia, materiałów dekoracyjnych – serwetek i wszelkich potrzebnych przedmiotów. Do wymienionych wyżej kosztów musimy doliczyć także opłaty za media. Jednymi z poważniejszych wydatków jest zatrudnienie personelu, który musimy przeszkolić w zakresie BHP i opłacić lekarskie badanie. Istotną sprawą jest zatrudnienie animatorki zabaw, która zajęłaby się dziećmi w sposób wykwalifikowany.

Ten pomysł na biznes jest dość odważnym gdyż ponosimy przy nim spore koszty, ale pamiętajmy, że jest to pomysł nowatorski, niezbyt wypromowany aczkolwiek mający sens w dużych siedliskach ludzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *