Meble na wymiar
Czy myśleliście kiedyś, by mieć w domu rzecz stworzoną wyłącznie dla siebie, indywidualną, niepowtarzalną, odzwierciedlającą nasz charakter i nasze potrzeby. Te warunki spełniają meble projektowane na specjalne zamówienia, na konkretny wymiar. Firmy produkujące tego rodzaju meble nie cierpią na brak popularności. Klienci chętnie zgłaszają się by stworzyć mebel wyłącznie dla siebie, czasem sprawić prezent najbliższej osobie.
Meble tworzone pod wymiar są idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających małe mieszkania, szczególnie w blokach. W mieszkaniu blokowym każda niewielka powierzchnia jest cenna do zagospodarowania, a wtedy mebel stworzony specjalnie pod konkretne potrzeby może być nie tylko estetyczny, ale zarazem bardzo funkcjonalny. Duże firmy meblarskie nie zawsze są w stanie zapewnić klientom takie meble, które będą pasowały do każdego mieszkania lub domu.
Chcąc założyć własną firmą produkującą meble na wymiar musimy z grubsza wiedzieć, w jaki sposób ogarnąć tą dziedzinę biznesu. Większość firm produkujących meble projektuje typowe meble kuchenne, do zabudowy. Nasz pomysł na biznes mógłby się rozszerzyć do produkcji także mebli dziecięcych, łazienkowych czy do szczególnie małych pokojów. Biorąc się za tą niszę będziemy mogli liczyć na większe zainteresowanie klientów, gdyż wybór tego typu mebli nadal jest w sklepach ograniczony. Meble łazienkowe na wymiar to ciągle specjalizacja niewielu stolarzy.
Prowadząc działalność meblową i specjalizując się w konkretnym asortymencie łatwiej nam będzie zdobyć klientów i wypromować swój biznes.
Meble pod konkretny wymiar mają tą wyższość nad gotowymi, że spełniają wymagania klienta pod względem wykonania, jego jakości, odporności. Dzisiejszy klient pragnie by mebel, który zamówi był przede wszystkim oryginalny i dopasowany do reszty wnętrza. Ten pomysł na biznes w obecnych czasach może przynieść duże dochody, jeśli zdecydujemy się na tą działalność.
Firma, która nastawi się na projektowanie mebli na wymiar bierze udział wraz z klientem w procesie wyboru materiałów i wszelkich innych dodatków,w odpowiedzi na oczekiwania klientów. Możemy mieć pewność, że w naszej firmie nie dopadnie nas sezonowość produkcji, gdyż każdy mebel będzie się charakteryzował cechami nadanymi przez klienta, a samo wytwarzanie mebli będzie się odbywać cały rok.
Ten pomysł na działalność jest idealny dla osób, które mają do czynienia ze stolarką lub też posiadają zmysł projektowy. Na samym początku z pewnością przyda się osoba, która jest fachowcem w tej dziedzinie, ale też warto byśmy sami zapoznali się z projektowaniem wnętrz, w szczególności mebli. Takie szkolenie będzie nas kosztowało do około 2000 złotych.
Nie posiadając fachu stolarza, możemy oprócz wymienionych kursów aranżacji przestrzeni mieszkalnej, zatrudnić także tapicerów, stolarzy i malarzy, by wspólnie z nimi rozwinąć firmę projektującą meble na wymiar. Zlecając firmom zewnętrznym wykonanie naszych projektów musimy liczyć się z mniejszym zyskiem.
Nasza oferta może być skierowana do klientów indywidualnych, form, instytucji publicznych, hoteli, aptek, sklepów, restauracji, gabinetów lekarskich. Mając w swej ofercie nietypowe aranżacje meblowe możemy liczyć na zainteresowanie szerszej grupy klientów. Decydując się na prowadzenie działalności w tym sektorze powinniśmy zaoferować całkowitą obsługę naszych klientów, zaczynając od projektu poprzez doradztwo, wyrób i montaż mebli.
Do głównych kosztów tego biznesu zaliczyć musimy najem lokalu, wraz z aranżacją, zapewnienie magazynu, zakup narzędziowo – maszynowy, komputer z programami projektowymi, drukarka, faks, skaner, maszyny do warsztatu stolarskiego, z opcją ich wynajęcia. Koniecznym etapem naszej rozwijającej się działalności będzie promocja firmy poprzez kampanię reklamową, w tym strona internetowa, katalogi, szyldy, plakaty.
Jeśli zdecydujemy się zainwestować w ten biznes, warto byśmy nawiązali kontakty z firmami, które zapewnią nam dostawy płyt meblowych, okuć, profilów, szyb i innych akcesoriów związanych z meblami.
Pomysł na ten interes jest wart rozważenia, pomimo wysokich kosztów uruchomienia działalności. Przy mniejszym wkładzie własnym możemy wybrać opcję współpracy outsourcingowej ze stolarniami wykonującymi zlecone przez nas projekty. Biznes ten będzie o tyle dochodowy, o ile nasze projekty będą cechować się oryginalnością wykonania, kreatywnością i pomysłowością wykonania.