Huśtawki ogrodowe

Produkcja drewnianych mebli ogrodowych nadal cieszy się dużym powodzeniem, czy to w postaci placów zabaw dla dzieci czy też huśtawek.

Wytwarzanie huśtawek ogrodowych może być dobrą inwestycją biznesową, jeśli podejdziemy do tego z optymizmem, a niestraszna dla nas będzie ciężka praca i wyzwania przed nami stojące.
Przed rozkręceniem naszego interesu warto się zastanowić czy będziemy stawiali na biznes lokalny czy ogólnopolski, gdyż od tego zależeć będzie poszukiwanie odpowiednich dostawców surowców, a przy okazji dowiemy się jakie czynności możemy wykonać we własnym zakresie, tak, by ograniczyć koszty, które są niemałe na starcie.

Największą popularnością przy produkcji huśtawek ogrodowych cieszy się drewno świerkowe, bukowe i dębowe. Musimy założyć także, że nasi klienci będą chcieli oddać nam do rozważenia swoje autorskie projekty, dlatego ważne jest byśmy mieli w ofercie indywidualne zamówienia.

Kluczowym elementem tej działalności jest znalezienie dobrego, niedrogiego dostawcy surowca, pamiętając przy tym iż cena drewna w ostatnich latach mocno poszybowała w górę.  Rozejrzyjmy się zatem w obszarach wiejskich, gdzie dostęp do drewna jest łatwiejszy i szybciej znajdziemy odpowiedniego dostawcę. Koszty produkcji możemy ograniczyć poprzez wkomponowanie elementów żeliwnych w drewniane. Takie części są tańsze, nie brakuje także hurtowni, gdzie zakupimy je w dobrej jakości i cenie.

Nasz biznes powinien cieszyć się największym zainteresowaniem w okresie wiosenno-letnim, kiedy wzrasta popyt na meble ogrodowe, w tym huśtawki. Poza tym okresem z pewnością popyt spadnie, co nie znaczy, żeby się nie rozwijać i próbować szukać odbiorców naszych usług.
Trwające budowy domków jednorodzinnych to dla nas największy sojusznik, ponieważ na dużych działkach nie ma problemu ze wstawieniem huśtawki ogrodowej.

Miejsce, gdzie będziemy rozkręcać naszą działalność nie musi być duże, w zupełności wystarczy pomieszczenie do przechowywania surowców, części potrzebnych do montażu, takich narzędzi jak szlifierka, strugi, kątowniki, łańcuchy do łączenia części, obejmy.

Kolejnym etapem jest określenie ceny wytworzenia jednej huśtawki ogrodowej, od tego przecież zależeć będzie popyt na nasze usługi. Przyjąć możemy, że odbiorca musi być przygotowany do wydatku w okolicach 600 złotych. Cena ta będzie odpowiednia dla użytego surowca, nakładu pracy i kosztów poniesionych  z utrzymaniem naszego małego zakładu stolarskiego.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

One thought on “Huśtawki ogrodowe

 • 16 stycznia 2013 o 12:33
  Permalink

  Śmiechu warte…. huśtawki z buka? mam wrażenie że piszący ten artykuł nie ma pojęcia o drewnie.Buk w ogóle nie nadaje się na wyroby zewnętrzne ze względu na mikropęknięcia którym się nie da zapobiec 🙂 po kilku latach do wyrzucenia !!!!!

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *