Pomysłowe łóżka

W ostatnich latach wzrastała liczba kredytów mieszkaniowych, a wraz z nią dopadał szczęśliwych posiadaczy nowych mieszkań problem umeblowania wszystkich pomieszczeń. Mały metraż to mniejsze opłaty, ale też niełatwa decyzja, jak pomieścić wszystkie niezbędne meble, by nie mieć poczucia przeładowania przestrzeni mieszkalnej.

Wychodzimy do was z pomysłem na biznes, podpowiadając produkcję łóżek wysokich. Nisza ta nie została jeszcze odpowiednio zagospodarowana. Łóżka wysokie to doskonałe rozwiązanie szczególnie polecane do mieszkań w wielkiej płycie, ponieważ oprócz powierzchni do spania, możemy także wykorzystać miejsce pod łóżkiem na umieszczenie tam biurka czy też sofy.

W Polsce nie znajdziemy zbyt wielu producentów oferujących takiego rodzaju meble, gdyż duże firmy nie traktują rynku łóżek wysokich jako opłacalnego, a mniejsze firmy skupiają się na produkcji łóżek drewnianych, przeznaczonych tylko dla dzieci.

We Francji ten biznes opiera się na produkcji nie tylko łóżek wysokich dla młodzieży, ale także dla dorosłych, a liczba pozycji sięga już kilkudziesięciu. Te dane wskazują, że nasza firma może świadczyć także usługi eksportowe, wysyłając swe produkty do inncyh krajów, gdzie jest większe na nie zapotrzebowanie.

Cena, którą ustalimy za wytworzenie jednego łóżka nie może przekroczyć 1 tys. złotych, tylko przy takiej cenie możemy liczyć na powodzenie naszego nowego biznesu. Ta cena jest realna, gdyż konstrukcje metalowe nie są bardzo drogie.
Założenie, że sprzedamy ok. 500 sztuk łóżek wysokich w ciągu roku przekłada nam się na kwotę dochodu w wysokości 1/2 miliona złotych, nie licząc kosztów produkcji (wynajmu miejsca, zatrudnienia, pracowników, opłacenia produkcji).
Nie masz pomysłu na własną działalność, spróbuj rozważyć produkcję łóżek wysokich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *