Przyjęcia dziecięce

Czy organizację przyjęć dziecięcych możemy uczynić pomysłem na biznes. Z pewnością tak. Przy tego typu usługach nie powinniśmy zapominać, iż osobami, które decydują o typie zabaw dla swojego dziecka są jego rodzice, którzy poprzez posiadanie odpowiednich środków finansowych potrafią zapewnić dziecku określone zabawy. Ta gałąź biznesu jeszcze nie jest mocno rozpropagowana, dlatego liczyć możemy na dochody. W naszym kraju nie ma ściśle wyróżnionych firm, które organizują przyjęcia dla dzieci, z reguły są to firmy, które organizują śluby, wesela, a przyjęcia dziecięce to dodatkowy przedmiot ich działalności. Z naszym pomysłem na biznes możemy się wbić w niszę na rynku i czerpać z niego korzyści.

Jest wiele okazji, dla których możemy zorganizować przyjęcie dziecięce, jak na przykład urodziny. Jest to moment szczególnie ważny dla każdego rodzica, które chce by urodziny jego kochanego dziecka przebiegały w w odpowiedniej oprawie, zwłaszcza gdy wypadają okrągłe urodziny. Zapracowani rodzice często nie mają czasu, by przygotować bal dla swego dziecka i tutaj nasza firma przychodzi z pomocą.

Jako firma specjalizująca się w tego typu usługach zapewnimy dla dzieci biorących udział w przyjęciu nie tylko doskonałą zabawę, gry, konkursy, ale także posiłki. Pomysłów co do oprawy jest wiele, jak specjalny tort urodzinowy, który wręczy klown lub też występ czarodzieja, magika. Do kolejnych okazji, dla których przyjęcie dziecięce będzie doskonałą formą zabawy są imieniny dziecka, chrzciny, początek szkoły, komunia, dzień dziecka i wiele innych.

Założenie firmy organizującej przyjęcia dziecięce nie wymaga szczególnego wyposażenia, możemy funkcjonować albo w swoim domu, ze względów oszczędnościowych albo też w internecie. Z wyposażenia, które będzie niezbędne do funkcjonowania to przede wszystkim komputer bądź laptop z połączeniem internetowym, drukarka, faks, telefon komórkowy, stacjonarny. Przy rozruchu działalności musimy pomyśleć o odpowiedniej reklamie naszej firmy, materiały promujące nasz pomysł na biznes wyniosą nas od około 300 złotych, na co złożą się plakaty, ulotki, wizytówki i firmowy papier.

Dokumenty formalne wymagane przy rejestracji firmy są takie same jak w przypadku innej działalności, musimy mieć swą księgową, która rozliczać nas będzie z Urzędem Skarbowym i ZUS.
Ważne w tym biznesie jest nawiązanie dobrych kontaktów z firmami lub osobami, które będą nam pomagać i wspierać w naszej działalności. Do istotnej współpracy zaliczyć możemy kontakty z firmami zajmującymi się cateringiem, dekoracjami, cukierniami, restauracjami, agencjami eventowymi, szkołami, klubami dla dzieci. Istotna jest także kooperacja z osobami, które zajmują się muzyką, występują jako magicy, klowni. Warto także posiadać kontakty do firm, które posiadają lokale chętnie wynajmowane na tego typu imprezy.

Poprzez skuteczną promocję firmy, szczególnie w miejscach, gdzie z natury przewija się dużo naszych klientów czyli w szkołach, przedszkolach możemy dotrzeć do klientów, którzy zdecydują się na nasze usługi. Swą ofertą powinniśmy dotrzeć do rodziców, którzy zdecydują się skorzystać z naszych usług i wyprawić niezapomniane przyjęcie dla swego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *