Wypożyczalnia sprzętu sportowego

Wypożyczalnia sprzętu sportowego może być niezłym biznesem, szczególnie jeśli będzie uzupełnieniem naszego podstawowego źródła dochodów. Możemy z niej uczynić nasze główne źródło utrzymania, jednak wtedy musimy zainwestować w nią znaczne środki finansowe. Taka działalność gospodarcza to idealny sposób, by mogli dorobić byli instruktorzy sportowi. Wypożyczalnia sprzętu sportowego to oprócz biznesu także dostarczenie rozrywki dla młodzieży. Jeśli taką formę będzie miała nasza firma, możemy liczyć na wsparcie spółdzielni mieszkaniowych, którym zależy, by zagospodarować wolny czas, pełniąc przy tym rolę wychowawczą.

Lokal, który zamierzamy przeznaczyć na wypożyczalnię możemy uzyskać od spółdzielni uiszczając kwotę dzierżawy dużo mniejszą od tej komercyjnej. Biznes ten z pewnością będzie miał dużą szansę powodzenia, jeśli w naszej ofercie znajdą się różnorodne sprzęty jak: piłki, sprzęt narciarski, sanki, buty z łyżwami. W sezonie wakacyjnym i w okresie ferii idealnym rozwiązaniem będzie zatrudnienie w firmie osoby, która nie tylko dobierze właściwy sprzęt, ale także przygotuje go poddając serwisowi. Narty wymagają ostrzenia, smarowania, montażu wiązań, do tych prac nadają się pracownicy odpowiedzialni za naprawę i serwis.

W sezonie wakacyjnym, gdy sporo osób planuje letnie eskapady z plecakiem i namiotem, warto pomyśleć czy do naszej oferty nie włączyć wypożyczalni namiotów.
Dochody z prowadzenia takiej działalności gospodarczej mogą z początku nie być duże, ale stanowić mogą uzupełnienie domowego budżetu, a co najważniejsze dla osób, które skończyły karierę zawodową będą formą aktywizacji zawodowej i kontaktu z ludźmi.

Dobrym biznesem może być także wypożyczalnia sprzętu wodnego w ośrodkach żeglarskich. Terminy czarteru można uzgadniać za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie.
Ten pomysł na biznes jest dobrym rozwiązaniem w ośrodkach nastawionych na turystów, którzy chcą poznać okolice nie tylko zza szyb swego samochodu, ale także z pokładu łódki. Okres jesienno-zimowy można wykorzystać na niezbędne naprawy i serwisowanie sprzętu żeglarskiego.

Każda wypożyczalnia sprzętu sportowego powinna być zarejestrowana, a ich właściciele winni rozliczać się z urzędem skarbowym. Warto pamiętać o ubezpieczeniu łódek i kontroli osób, którzy ją wynajmują. Na wynajmującym sprzęt wodny ciąży obowiązek kontroli patentów żeglarskich, by ustrzec się niebezpiecznych wypadków.
Ten pomysł na interes – wypożyczalnia sprzętu sportowego jest uregulowany prawnie poprzez umowę najmu, dlatego warto pamiętać, iż zarówno wypożyczający jak i najmujący zobowiązani są do przestrzegania warunków umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *