Jak wybrać brodzik posadzkowy?

Wykańczanie lub remontowanie mieszkania wiąże się z podjęciem trudnych wyborów — jednym z nich jest kupno brodzika. Brodzik posadzkowy to znakomite rozwiązanie w łazienkach, które nie tylko wygląda bardzo efektownie, ale jest także bardzo funkcjonalne. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając brodzik posadzkowy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Brodzik posadzkowy – dlaczego warto go wybrać?

W ciągu ostatnich lat można zauważyć rezygnację z tradycyjnych rozwiązań w zakresie pryszniców z kabiną. Większość z nich została wyparta przez specjalny, niski brodzik posadzkowy. To wygodne i praktyczne rozwiązanie jest także niezwykle estetyczne, przez co zdobywa coraz większą popularność. Jakie zalety niesie za sobą brodzik posadzkowy?

Przede wszystkim, przez to, że stanowi część posadzki, jest niezwykle prosty w utrzymaniu w czystości. Z łatwością można go także dopasować do aranżacji łazienki, bez konieczności drastycznych zmian. Brodzik posadzkowy pozwala także zrobić natrysk w dowolnym miejscu łazienki. Dzięki płaskiej zabudowie brodzika można umieścić go nawet w łazience o nietypowych wymiarach, w skośnych i małych pomieszczeniach. Zastosowanie odpływu liniowego sprawi, że łazienka optycznie zyska na przestrzeni, która często ograniczana jest przez tradycyjny prysznic z kabiną. Brodzik posadzkowy doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo, umożliwiając bezpieczną kąpiel bez pokonywania progów.

Jak wybrać brodzik posadzkowy? Montaż brodzika w łazience

Przed montażem niskiego brodzika konieczne jest zorientowanie się, czy łazienka posiada ku temu możliwości. Brodzik posadzkowy można zamocować wyłącznie wtedy, gdy cała instalacja odpływowa będzie umieszczona nisko, tak aby woda mogła swobodnie odpływać z posadzki. Musi znaleźć się tam miejsce także na wpust z syfonem, czyli rurę odpływową, która doprowadza do kanalizy. Na etapie budowania domu warto uwzględnić to już w projekcie, ustalając lokalizację podejścia kanalizacyjnego, czyli rury odpływowej połączonej z kanalizacją i brodzikiem. Natomiast jeśli brodzik posadzkowy ma być umieszczony w istniejącej już łazience, należy skonsultować tę możliwość ze specjalistą.

Brodzik posadzkowy – jak wybrać najlepszy?

Przed zakupem brodzika posadzkowego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość łazienki oraz miejsce, w którym umieszczony zostanie prysznic. W tym celu konieczne jest dobranie odpowiedniego kształtu i wymiaru brodzika. Wśród kształtów wyróżnić możemy modele półokrągłe, kwadratowe i prostokątne. Do małych łazienek najlepszym wyborem są półokrągłe brodziki posadzkowe, które można dosunąć do rogu lub wsunąć we wnękę. Mimo to, brodziki posadzkowe kwadratowe i prostokątne są niezwykle uniwersalne, przez co bardzo łatwo dopasować je do wnętrza. Wymiary podawane są za pomocą dwóch wartości — szerokości i promienia.

Kolejną wartością, na jaką należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykonany jest brodzik posadzkowy. Rynek oferuje wiele rozwiązań w zakresie materiałów, które używa się do produkcji brodzika — może to być ceramika, stal, akryl sanitarny lub odlewy mineralne. Warto jednak postawić na materiał, który nie tylko będzie niezwykle trwały i wytrzymały, ale także bezpieczny. Marmite, jako wiodący producent w branży łazienkowej, wykorzystuje  nowoczesne technologie, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Mineral Composite to unikalny materiał o niezwykłych właściwościach użytkowych. Stworzony z twardej skały dolomitowej oraz żywicy zapewnia niespotykaną wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Pokryty dodatkowo powłoką antybakteryjną i bezpiecznym antislipem, brodzik posadzkowy jest łatwy zarówno w montażu, jak i czyszczeniu. Zapewnia także izolację akustyczną oraz stabilność, dzięki której nie wygina się pod ciężarem.

Marmite – brodzik posadzkowy na miarę Twoich potrzeb

Zaaranżuj łazienkę marzeń z Marmite i ciesz się wysoce estetycznym designem oraz najlepszą jakością dostępną na rynku. Wybierz brodzik posadzkowy z bogatej oferty producenta i postaw na połączenie nowoczesnej, wyrafinowanej technologii i naturalnych materiałów mineralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *