Odśnieżanie dachów

Zima już na półmetku, a my zajmiemy się działalnością gospodarczą, która polega na odśnieżaniu dachów. Praca ta może być niezłym pomysłem na biznes, jeśli chodzi o zarobki w sezonie zimowym, gdyż nasze dzienne stawki za odśnieżanie dachów i usuwanie sopli mogą osiągać nawet 300 złotych, co w przeliczeniu miesięcznym w najlepszym momencie może nam dać nawet kwotę sięgającą 9 tysięcy złotych. Ten pomysł na biznes jest wyjątkowo dochodowy, gdy zima jest śnieżna i mamy dużo zleceń.

Przy tego typu działalności pozostaje nam złożenie wniosku w gminnym lub miejskim urzędzie i zarejestrowanie działalności, zdobywamy w ten sposób niezbędny NIP, REGON, a dalej staramy się o uzyskanie ubezpieczenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Przy wybranym typie rozliczania z Urzędem Skarbowym staniemy przed koniecznością założenia rachunku bankowego lub jeśli będziemy się rozliczać ryczałtowo lub poprzez kartę podatkową nie będzie to konieczne.

Kolejną ważną rzeczą przed rozpoczęciem działalności mającej na celu odśnieżanie dachów jest przejście specjalistycznych badań z zakresu medycyny pracy, które zezwolą nam na wykonywanie tej  pracy. Istnieją dwa rodzaje badań, które dzielą się wysokością wykonywanej pracy, na te do 3 metrów i ponad 3 metry nad ziemią.

Przy zakresie wysokości do 3 metrów ważne jest pozytywne badanie lekarza o specjalizacji medycyna pracy. Osoby wykonujące prace na wysokości przekraczającej 3 metry oprócz badań medycyny pracy powinni także przejść badania okulistyczne, neurologiczne i laryngologiczne, które skupiają się na ocenie właściwego układu równowagi ciała. Każde z tych badań to koszt 100 złotych, które musimy ponieść sami lub ewentualnie pracodawca, który chce nam dać pracę na wysokości.

Zapis, który mówi, iż pracodawca pokryj za nas badania lekarskie obowiązkowo powinien się znaleźć w umowie, którą podpiszemy ze zleceniodawcą. Po przejściu specjalistycznych badań lekarskich pozostaje nam odbycie szkoleń BHP, których ważność kończy się z upływem 6 lat. Taka forma pomysłu na biznes może być dla nas dodatkowym zarobkiem do pracy, którą wykonujemy na co dzień.

Jeśli chodzi o zlecenia na odśnieżanie dachów nie powinno być problemu, gdyż mimo modernistycznych konstrukcji wielu centrów handlowych, nadal wiele z nich postawiło na płaskie dachy, na których po obfitych opadach śniegu, mogą zalegać grube jego warstwy.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *