Zaproszenia ślubne i okolicznościowe

W Polsce każda uroczystość rodzinna wiąże się z bogatą oprawą. Każda okazja jest dobra, by spotkać się ze swoimi bliskimi. Taka okazja wymaga oprawy w postaci odpowiednich zaproszeń, wysyłanych do wszystkich uczestników. Zaproszenia ślubne wysyła się do miesiąca przed uroczystością, w przypadku innych przyjęć obowiązują krótsze terminy.

Zaproszenia wyrabiane ręcznie są szczególnie oryginalne w porównaniu ze sklepowymi, wyróżniają się estetycznością i sporym ładunkiem emocjonalnym. Są na rynku niezwykle pożądane i mogą stać się dla nas dobrym pomysłem na biznes.
Biznes ten jest szczególnie polecany osobom, które uwielbiają robótki ręczne, stąd też jest to bardziej domena kobiet niż mężczyzn. Taka działalność ma dobre perspektywy zarobkowe.

Początkowo produkcję zaproszeń ślubnych i okolicznościowych możemy prowadzić samodzielnie, będąc dla siebie jedynym pracownikiem, co pozwoli zaoszczędzić środki i określić jakie jest zapotrzebowanie na rynku na tego typu towar.
Krok pierwszy do założenia firmy to znalezienie osoby, która będzie posiadała zdolności artystyczno – plastyczne. Sprawa jest rozwiązana, jeśli sami posiadamy te umiejętności, wtedy nawet łatwiej będzie nam rozkręcić interes.

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie działalności i poszukanie odpowiedniego lokalu. Możemy takie pomieszczenie stworzyć w swoim domu, wtedy oszczędzamy pieniądze przeznaczone na wynajem. Musimy zastanowić się nad tym czy takie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, aczkolwiek rozsądniej wydaje się wynająć pomieszczenie gdziekolwiek w mieście, ponieważ nie musi to być reprezentacyjna placówka.

Dużym wydatkiem będzie zakup tzw. 'linii produkcyjnej’, w skład której wejdą stoły, krzesła, kartony, pudełka na przechowywanie zaproszeń, komputer, drukarka, papier wizytówkowy, czerpany, elementy służące do wykonywania zaproszeń, artykuły plastyczne, gilotynka. Wszystkie te składowe powinny zamknąć się w kwocie 8.000 złotych. Część z tych materiałów zakupowana jest jednorazowo, pozostałe uzupełniamy w ramach zapotrzebowania od naszych klientów.

Koszty związane są także z eksploatacją lokalu, gdzie umieścimy swój biznes – wynajem, czynsz, woda, prąd, gaz, telekomunikacja. Nasza firma powinna mieć w ofercie zaproszenia na ślub, wesele, komunię, chrzciny, 18naste urodziny, uroczystości jubileuszowe, imprezy firmowe.

Ważnym elementem w rozwoju naszego biznesu jest odpowiednia jego promocja i reklama, w szczególności strona internetowa, obecność na wszelkich targach ślubnych, reklama ulotkowa pozostawiana w kwiaciarniach, salonach, również informacja zawarta na innych stronach internetowych.

Zaproszenia wytwarzane ręcznie możemy sprzedawać poprzez sklep internetowy, sklep stacjonarny, a także w sprzedaży wysyłkowej. Najniższe koszty poniesiemy przy opcji internetowej, potrzebne nam będzie jedynie oprogramowanie tegoż sklepu, tak by wystawić nasze produkty.
Jeśli nie posiadamy odpowiednich środków na uruchomienie nowej działalności, możemy spróbować pozyskać środki z banku lub starać się o dotacje na dofinansowanie, przyznawane w urzędach miejskich lub urzędach pracy.

One thought on “Zaproszenia ślubne i okolicznościowe

  • 26 lutego 2012 o 18:50
    Permalink

    Na ślubach najwięcej się zarabia, na samo hasło „ślub” cenniki skaczą o co najmniej 100%.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *