Osiedlowy parking samochodowy
Osiedlowy parking może być dobrym pomysłem na biznes w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie o wolne miejsce parkingowe naprawdę trudno. O ile przybywa samochodów na przeciętnego mieszkańca miasta, o tyle nie przybywa miejsc, gdzie można je bezpiecznie zostawić.
Problemem dużych blokowisk są oprócz wysycenia miejsc parkingowych także rozboje i chuligaństwo, co dla naszego samochodu może się źle skończyć. W tym sektorze możemy znaleźć swą lukę z pomysłem na biznes uruchamiając prywatny parking osiedlowy. Pomyślmy jakich kosztów musimy być świadomi, by nasz zarobek był widoczny i satysfakcjonujący i jaka rzesza klientów mogłaby zasilić nasz parking.
Najlepszą lokalizacją wydaje się być obszar dużych bloków, gdzie na niedużej powierzchni żyje duża liczba osób i z pewnością nie każdy może liczyć na wolne miejsce parkingowe znajdujące się w obrębie ulicy. Z pewnością ważne przy decyzji o wyborze miejsca na parking będzie przeanalizowanie struktury mieszkającej tam ludności, zarówno pod względem zamożności, co w prostej mierze będzie prowadziło do odprowadzenia auta na parking strzeżony oraz sprawdzenie czy podobnego typu działalność parkingowa nie jest już prowadzona.
Osoby bardziej sytuowane w trosce o swoje auto będą chcieli je umieszczać na naszym parkingu, gdzie będzie ono chronione przed kradzieżą tudzież zniszczeniem, w szczególności kiedy dana dzielnica postrzegana jest jako liczna w złodziejów aut. Najpoważniejszym kosztem założenia parkingu osiedlowego z pewnością jest teren, który nie powinien być mniejszy niż 2,5 ha. Oczywiście nie każdego z nas stać na zakup władnego gruntu, ale jeśli tego nie posiadamy pozostaje nam dzierżawa, którą możemy podjąć u właściciela prywatnego danego gruntu bądź od miasta.
Ceny, jakie będziemy musieli wydać zależą od danej lokalizacji i miasta. Przy wynajęciu powierzchni do 3 ha opłata może wynieść do 2 tysięcy złotych. Kolejną istotną sprawą jest zatrudnienie osoby pilnującej aut, może to być ochroniarz, parkingowy, portier. Korzystniejsze jest zatrudnienie emeryta lub rencisty, gdyż wraz z jego świadczeniami mamy konkretne przywileje i ich płaca nie musi być aż tak wysoka. Osoby zatrudnione przez nas muszą posiadać budkę, kontener, gdzie będą przebywać podczas swych zmian.
Teren parkingu osiedlowego powinien być ogrodzony, co wiąże się z dodatkowym kosztem naszej działalności. Do kosztów prowadzenia parkingu doliczyć musimy także ubezpieczenie, na wypadek gdyby doszło do kradzieży czy uszkodzenia mienia klienta, kwoty ubezpieczenia różnicują się w zależności od wybranego pakietu świadczeń.
Najkorzystniejszą formą otrzymywania zysku z prowadzenia parkingu jest pobieranie opłat abonamentowych, gdyż zapewniają one pewny zysk i są stabilne, oczywiście należy też świadczyć usługi jednorazowe, ale należy podkreślić, że są one raczej uzupełnieniem oferty abonamentowej.
Już dziś pomyśl czy prowadzenie parkingu osiedlowego nie będzie dla ciebie dobrym pomysłem na biznes.