Ciucholand

Sklepów z odzieżą używaną jest sporo i jego klientela jest ściśle określona. W sklepach tego typu buszują głównie kobiety młode, ale też w średnim wieku, które chcą w nim znaleźć coś bardzo wyjątkowego i oryginalnego. Z pewnością każda z nas ma swój ukochany sklepik w osiedlowej uliczce tudzież innej lokalizacji.

Posiadanie sklepu z odzieżą używaną może być naszym pomysłem na biznes. Handel tego rodzaju odzieżą zintensyfikował się po otwarciu rynku i przyjęcia Polski w poczet Unii Europejskiej. Myśląc o takiej działalności powinniśmy zapoznać się ze specyfiką tejże branży.

Odzież używana jest dzielona na niesortowaną i sortowaną. Sortowana odzież jest traktowana jak zwykły towar i podlega ogólnym uregulowaniom. Inaczej przedstawia się sprawa z odzieżą niesortowaną, która według ustawy jest odpadem i musimy zdać raport w jaki sposób ją zagospodarowujemy.

Prowadząc sklep z odzieżą używaną i kupując odzież nieposortowaną od hurtowni mamy prawo żądać od niego dokumentu, który potwierdzi, że towar został odpowiednio zdezynfekowany i zdezynsekowany. Na przestrzeni lat second-hand, lumpeks czy ciucholand zmienił dość mocno swe oblicze, gdyż stał się obiektem zadbanym, czystym, często eleganckim. Sklepy te nierzadko mieszczą się w centrum, śródmieściu.

Powszechnym zjawiskiem są tzw. sieciówki, które działają pod jednakowym szyldem, co pozwala na zakup towaru u sprawdzonych dystrybutorów o zaufanej jakości. Decydując się na realizację tego pomysłu na biznes pamiętajmy, by nadać naszemu sklepu pewne walory, które przyciągną klientów. Po pierwsze zainwestujmy w jakość towaru, pamiętając iż najlepszymi krajowymi producentami są Szwajcarzy oraz Brytyjczycy, potem Belgowie i Holendrzy.

Wiadomo, że do naszego sklepu przychodzić będą głównie panie, dlatego też miejmy na względzie iż ubrania damskie sprzedawać się będą najlepiej, tuż za nimi będą znani producenci ubranek dla dzieci. Przy zamawianiu towaru wejdźmy w kooperację z bezpośrednimi importerami odzieży, wtedy też będzie ona w najniższej cenie. Kolejną sprawą będzie określenie czy odzież sprzedawać będziemy na sztuki czy na wagę oraz jakiego typu upustami będziemy przyciągać klientów.

By osiągnąć sukces w tej branży musimy poczekać kilka miesięcy, gdy zdobędziemy markę naszego sklepu kojarzonego z dobrą jakością ubrań w stosunku do umiarkowanej ceny. Koszty prowadzenia takiej działalności nie są duże, musimy posiadać z pewnością auto do dystrybucji towaru, lokal z magazynem, odpowiedni sprzęt – wagi, kasa oraz środki, które pomogą nam zbudować reklamę firmy. Sklep z odzieżą używaną może być twoim pomysłem na biznes i szansą na sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *