Mini golf

Inwestycja w mini golfa może być dobrym pomysłem na biznes. W każdym średnio wielkim mieście taka forma rozrywki znajdzie chętnych. W Polsce pól od mini golfa jest kilkanaście, dlatego też pomysł ten wydaje się być potencjalnie dochodowy. Warto przed rozpoczęciem tej działalności zbadać rynek pod względem tego typu rozrywki. Koszty wykonania takiego pola są o wiele mniejsze niż w przypadku pełnowymiarowego pola do gry w golfa.Gra w mini golfa polega na wrzuceniu piłki przy użyciu kija golfowego zwanego putterem do dołka pokonując ponumerowane stanowiska, wykorzystując przy każdej piłce sześć uderzeń. Mini golf to rozrywka dla każdego, dlatego warto wejść w ten pomysł na biznes.

Ważną rzeczą jest dobre usytuowanie naszego pola w niedalekiej odległości od centrum miasta, ale też w bliskości terenów zielonych,. Pole do mini golfa powinno być miejscem gdzie przychodzimy obcować z przyrodą, ciszą i szukamy wytchnienia. Niedaleka odległość od centrum miasta z pewnością działać będzie na zainteresowanie naszym polem. Miasto średniej wielkości będzie generowało nam chętnych do takiej rekreacji. Na zbudowanie takiego pola potrzebujemy do 5 tysięcy metrów kwadratowych, mamy tu na myśli pole z 18 stanowiskami.

Koszty zrealizowania pola zależeć będę od nas samych, na ile potrafimy zrobić coś po kosztach przy udziale swej pracy. Istnieją firmy profesjonalne, które budują takie pola, ale koszt ich zamyka się w kwocie do 30 tysięcy złotych. Dobrym rozwiązaniem jest podejrzenie na istniejącym już polu jego wyglądu i po zapoznaniu się z wytycznymi wyznaczającymi wymiary pola, dołków, lin granicznych, możemy zlecić jego budową zaprzyjaźnionym murarzom i stolarzom. Wybudowanie kilkunastu stanowisk obciąży nas kwotą do około 10 tysięcy złotych.

Kolejnym, ale mniejszym wydatkiem będzie zakup sprzętu golfowego. Potrzebujemy się zaopatrzyć w kije golfowe – puttery, których koszt to około 100 złotych oraz w kije odbijające piłki przelatujących. Piłeczki do mini golfa kosztują w granicach 8 złotych za sztukę. Przy budowaniu cennika usług możemy zróżnicować go w zależności od czasu przebywania na polu lub po zaliczeniu każdego z 18 stanowisk. Miejmy na uwadze fakt, że więcej stanowisk będzie nam przynosiło większe dochody, gdyż więcej osób będzie w jednym czasie grało.

Miłym urozmaiceniem gry w mini golfa będzie także możliwość spędzenia czasu w kawiarni lub barze, ale to zależy od środków, które chcemy zainwestować w nasz biznes.
Pole do mini golfa ma to do siebie, że jest to działalność sezonowa i tylko w okresie wiosenno-letnim możemy liczyć na klientów, co przy niewielkich kosztach inwestycji i tak warte jest rozważenia jako ciekawy pomysł na  biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *