Szkoła jogi

Ostatnie czasy to wzrost popularności uprawiania jogi, dlatego ciągle notujemy wzrost zainteresowania dobrymi szkołami jogi. Przybliżymy kolejny pomysł na biznes, a mianowicie założenie własnej szkoły nauki jogi. Taka szkółka ma dużą szansę na zarobek i powodzenie. Ci wszyscy, którzy praktykują jogę uważają ją za idealny sposób by zrelaksować swe ciało po ciężkim, stresującym dniu pracy. Joga to przede wszystkim praca nad własnym ciałem, ale dla wielu jest także sposobem na życie. Badacze twierdzą i dokumentują to badaniami, że joga to środek terapeutyczny i wspomagający rehabilitację, obniża również stres.

Konkurencja w tej branży jest dość rozbudowana, dlatego warto sprawić, by nasza szkoła miała coś z innowacyjnych metod nauki, czego zabraknie w innych placówkach, a wtedy możemy liczyć na osobisty sukces. W naszym kraju do najbardziej popularnych metod nauki jogi jest metoda wywodząca się z Indii – Iyengera. Tych szkół jest bardzo dużo na rynku, dlatego by się wyróżnić musimy mieć coś więcej. Atrakcją z pewnością będą różnorodne zajęcia wyjazdowe, warsztaty tematyczne, szczególnie te prowadzone przez nauczycieli jogi. Rzeczą niezbędną w przetrwaniu naszej szkoły jest jej ciągły rozwój i wprowadzanie nowości jak zajęcia z techniki Pilates, Feldenkrais czyli praca z ciałem. Wszelkie inne zajęcia, które będą miały na celu rozwój osobisty są jak najbardziej godne wprowadzenia.

Tylko szkoła, która stawia na innowacyjność i otwartość ma szansę powodzenia i dobrego zarobku. Aby wystartować z naszym pomysłem na biznes powinniśmy znaleźć finanse na uruchomienie działalności, a potrzebne one będą między innymi na wynajęcie lokalu, który przysposobimy do naszych potrzeb, zapewnienie wynagrodzenia dla zatrudnionych nauczycieli, opłatę mediów i promocji szkoły.

To, ile wydamy na nasz biznes zależy w dużym stopniu od tego czy ulokujemy szkółkę w centrum miasta i jaki koszt pochłonie wyposażenie lokalu i dostosowanie go do prowadzonej działalności. Z pewnością powinniśmy na ten cel przeznaczyć około 15 tysięcy złotych. Nasze zarobki zależeć będą od tego jaka dużo chętnych przyciągniemy na zajęcia z jogi, można zakładać, że miesięcznie przewinie się nam do 200 osób. Koszt jednego zajęcia powinniśmy ustalić na poziomie 25 złotych, z opcją nabycia karnetów dla osób, które uczęszczają w cyklu miesięcznym.

Przy prowadzeniu szkółki jogi musimy zdawać sobie sprawę, iż jest to sezonowy biznes, ponieważ najwięcej chętnych zgromadzimy w okresie jesienno-wiosennym, a zainteresowanie będzie dużo mniejsze w okresie świątecznym i letnim.

Chcąc zostać nauczycielem jogi musimy ukończyć 3letni kurs nauczycielski i zostać pozytywnie zweryfikowanym. Po ukończeniu kursów taka osoba może pracować pod okiem nauczycieli certyfikowanych posiadających stopień Senior. Jeśli nauczyciel jogi pragnie zdobyć uprawnienia instruktora psycho – kinezyterapeutyki musi dodatkowo ukończyć uzupełniające studia z tego zakresu.

Wykorzystajmy zainteresowanie jogą i zrealizujmy ten pomysł na biznes, a z pewnością znajdziemy chętne osoby do praktykowania tego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *