Punkt, kolektura Lotto

Własna kolektura Lotto może być dobrym pomysłem na biznes. Ta forma rozrywki pomimo wielu lat nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Zakłady Lotto możemy sprzedawać we wszelkich salonikach, gdzie do nabycia jest prasa, także w sklepach ogólnospożywczych.

Dobrą lokalizacją jest również stacja benzynowa. W tych miejscach przewija się dużo osób, co może generować nam większy zysk. Mimo, że na rynku jest wiele innych form rozrywki spora część Polaków nadal zakupuje zakłady Lotto. Założenie punktu Lotto musi być zaakceptowane ze względu na lokalizację przez Totalizator Sportowy. Największą szansę będą miały punktu usługowo-handlowe, gdzie totalizator będzie li tylko uzupełnieniem innej działalności, tej głównej.

W miejscu takim powinien znajdować się stolik, gdzie ze spokojem można wypełnić kupony. Istotną kwestią jest także odpowiednie chłodzenie lottomatu, dlatego ważne jest zapewnienie przestrzeni wokół maszyny. Aby lottomat działał sprawnie musi posiadać łączność bądź z radiem bądź z internetem. Najczęstszym rozwiązaniem jest montaż specjalnej anteny radiowej, po uzyskaniu zgody właściciela obiektu.

Do kolejnych ważnych zadań należy zapewnienie dostępu do niezależnego obwodu elektrycznego, niezbędnego do działania terminala i łączności radiowej. Sprzedawać kupony Lotto może każdy, wystarczy by znał jednak zasady według których jego sprzedaż będzie efektywna. By zacząć działalność należy wysłać formularz do Totalizatora Sportowego i zgłosić chęć otwarcia tego biznesu.

Po akceptacji przez Totalizator należy dopełnić wielu formalności, w tym wysłać dokumenty zaświadczające o KRS, niezaleganiu z podatkami, składkami ZUS, kopię o numerze REGON, NIP i dużo innych potrzebnych zaświadczeń, wypisanych na stronie Totalizatora.

Ważnym elementem jest wpłacenie kwoty 5000 złotych jako kaucji zabezpieczającej. Do kosztów, które musimy ponieść w związku z istnieniem punktu Lotto to przede wszystkim najem lokalu, opłaty za media, w tym internet. Otwierając punkt podpiszemy też umowę z Totalizatorem, w której określimy godziny, kiedy będzie on czynny i których musimy przestrzegać. Do dwóch dni w tygodniu odwiedzi nas konwojent odbierając od nas utarg.

Zysk z tego pomysłu na biznes to głównie prowizja miesięczna, której wysokość zapisana będzie w umowie. Kwoty te będą zależne od tego czy sprzedamy gry liczbowe czy zdrapki, ale przy założeniu, że uda nam się sprzedać dziennie do około 400 zakładów, to po zapłaceniu opłat związanych z naszym biznesem, możemy zarobić miesięcznie nawet do półtora tysiąca złotych.

Własny punkt Lotto może być pomysłem na biznes w formie dodatkowej działalności do tej, którą prowadzimy jako główną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *