Pole biwakowe

Okres wakacji nieuchronnie zbliża się ku końcowi, ale nie oznacza to, iż także pomysły na biznes związane z wakacjami.

Czy myśleliście kiedyś by zarobić dodatkowe pieniądze na udostępnianiu turystom pola namiotowego? Własne pole namiotowe może stać się dla nas dodatkowym sezonowym źródłem dochodu. Jeśli tylko odpowiednio je wyposażymy i zapewnimy turystom różnorodną ofertę, możemy liczyć na niezłe zarobki.

W porównaniu ze społeczeństwem skandynawskim, Polacy jeszcze dość rzadko organizując sobie wakacje decydują się na namiot. Nowoczesne pola biwakowe zdobywają coraz większe uznanie, gdyż poza bezpieczeństwem gwarantują turystom bardzo wysokie standardy. Do tych standardów zaliczyć możemy wyposażenie sanitarne, stołówkę, parking.

Co możemy zrobić jako autorzy tego przepisu na biznes, by przyciągnąć jak najwięcej klientów?
Najważniejsze jest posiadanie odpowiedniej działki, która nie tylko będzie właściwa pod względem wielkości, ale też będzie położona w miejscu atrakcyjnym turystycznie.
Każdy turysta marzy, by na wakacjach odpocząć od zgiełku miast i problemów dnia codziennego. Największym sukcesem biznesowym byłoby posiadać działkę w regionie kojarzącym się z letnim wypoczynkiem jak Mazury, Warmia, Podhale, Kaszuby. Te miejsca przyciągają turystów ze względu na czystą przyrodę, spokój.

Warto rozważyć zakup działki w miejscu, gdzie w okresie wakacyjnym odbywają się imprezy festiwalowe, gdyż rośnie szansa, że nasz pomysł na własną działalność znajdzie uznanie w oczach młodych turystów.
Pole biwakowe może powstać praktycznie wszędzie, nawet w miejscu oddalonym od atrakcyjnej turystycznie miejscowości możemy znaleźć zakątek, w którym założymy nasz biznes. Takie miejsca są o tyle korzystniejsze dla nas, ponieważ za dużo mniejsze pieniądze dostajemy produkt – działkę także atrakcyjny.

Po zakupie działki przychodzi czas na wyposażenie pola namiotowego, a w tym także zabezpieczenie go przed ulewami, wyrównanie, montaż urządzeń sanitarnych. Warto w tym miejscu zadbać o rodziny z małymi dziećmi, potrzebują one dostępu do elektryczności, każde pomieszczenie z odrębną kuchenką będzie mile widziane.

Przed uruchomieniem firmy świadczącej usługi hotelarskie, do których zaliczamy posiadanie pola biwakowego, namiotowego lub kempingu powinniśmy zapoznać się z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy, które reguluje te kwestie. Obowiązkowa jest rejestracja tego typu działalności.
Różnica w nazewnictwie zależy od wyposażenia.

Pole namiotowe musi mieć podstawowe wyposażenie, do którego zaliczamy dostęp do wody pitnej, sanitariatów, miejsca, gdzie usuniemy śmieci i nieczystości. Kemping cechuje się wyższymi standardami, jak specjalne drogi dojazdowe i oświetlenie. Poza obowiązkowym wyposażeniem, zadbajmy także o komfort naszych turystów i zakupmy zestaw grillowy, pomyślmy też o dzieciach, zamontujmy piaskownice, trampoliny, huśtawki. Takie atrakcje uczynią z naszego pola biwakowego miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi.

Ten przepis na biznes jest szczególnie polecany rolnikom, którzy posiadają dodatkowy skrawek ziemi, a mogą przy założeniu pola namiotowego skorzystać z dużych ułatwień. Rolnicy nie muszą zakładać firmy, pod warunkiem, że zyski otrzymane z prowadzenia tej działalności będą dla nich dodatkowym źródłem dochodu. Wystarczy by rolnik zgłosił we właściwym urzędzie gminnym rodzaj prowadzonych usług, czy będą one stałe czy sezonowe oraz by uiścił stosowną opłatę skarbową. Po tych formalnościach pozostaje mu czekać na zaświadczenie, które będzie informowało o zgłoszeniu nowej działalności – prowadzenie pola namiotowego.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *