Instruktor narciarstwa

Wielkimi krokami nadchodzi sezon zimowy, a wraz z nim oczekiwane wyjazdy na narty snowboard, spacery w śniegu. Jesteś instruktorem narciarstwa, a zatem jest to idealna pora, byś wykorzystał swe umiejętności i rozkręcił działalność, zarabiając jako instruktor.

Możesz podjąć pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeśli masz wątpliwości, że nie będziesz w stanie zdobyć klientów, oferując swe usługi szkoleniowe, możesz dołączyć do biura, które organizuje wyjazdy narciarskie połączone z nauką jazdy na nartach.
Biuro zaoferuje tobie kontrakt, który zapewni pracę w sezonie. Takie zatrudnienie jest coraz bardziej popularne, a dla instruktora są to pewne, stałe zarobki, z reguły także zakwaterowanie i wyżywienie podczas wyjazdów.

Jakie zatem cechy powinny charakteryzować instruktora narciarstwa?

Osoba ta musi mieć z pewnością umiejętność nawiązywania szybkich kontaktów z ludźmi, duże pokłady cierpliwości, posiadać zdolności reagowania w nieprzewidzianych sytuacjach, szczególnie podczas wypadków na stoku.
Dobry instruktor narciarstwa jest kimś w rodzaju psychologa, który traktuje każdy przypadek indywidualnie i zachęca do pokonywania własnych słabości.

Ten pomysł na biznes jest skierowany przede wszystkim do studentów, którzy posiedli takie kwalifikacje, ponieważ mają oni więcej czasu wolnego, są bez zobowiązań, rodziny.
Aby urozmaicić naukę jazdy na nartach, instruktor może wyjść z propozycją nagrywania konkretnych etapów nauki, np. zjazdów i odtwarzania krótkich filmów podczas wieczornego czasu wolnego. Takie momenty mocno integrują kursantów,a co ważne nadal są elementem instruktażu w luźniejszej atmosferze wieczoru.

Nie masz pomysłu na własną działalność, a masz wszystkie cechy i kwalifikacje opisane wyżej, już dziś zachęcamy ciebie, byś spróbował swych sił jako instruktor narciarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *