Recykling butelek szklanych

Każda aglomeracja zmaga się z problemem utylizacji odpadów komunalnych i surowców wtórnych. Największy jednak problem stanowią butelki szklane, które są wyrzucane do koszów na śmieci. Na problem ten szczególnie narzekają właściciele restauracji i barów. Ponad połowa śmietników wypełniona jest po brzegi butelkami.

W Polsce dominują butelki plastikowe w przeciwieństwie do zachodnich sąsiadów, gdzie ze względów ekologicznych są to szklane butelki.  Rosnące ceny wywozu nieczystości stawiają  przed nami pytanie co my sami możemy zrobić, by zmniejszyć te ilości?

Proponujemy wam urządzenie do recyklingu butelek szklanych jako dobry pomysł na nowy biznes. Takie urządzenia zawierają w sobie mechanizm, który niszczy szkło butelkowe w drobniutki tłuczeń, co pozwala zmniejszyć ilość produkowanych przez nas odpadów. Po wrzuceniu przez górę butelki mija zaledwie chwila, gdy w dolnym pojemniku znajdą się małe kawałki potłuczonego szkła.

Tak zapełnione pojemniki możemy oddać specjalistycznym firmom, które zajmą się przetworzeniem i ponownym wyprodukowaniem szklanych butelek. Urządzenia te oprócz oszczędności pieniędzy mają ich najcenniejszą zaletę – nie niszczą naszego naturalnego środowiska. Transport potłuczonych butelek od tej pory nie będzie już powodował skaleczeń obsługujących go ludzi.

O wiele przyjemniej wchodzi się do restauracji czy baru, kiedy wokół nie straszą przepełnione butelkami śmietniki.
Pomyślcie czy propozycja takiej działalności w Polsce nie będzie strzałem w dziesiątkę w zakresie recyklingu szklanych butelek. Warto się nad tym zastanowić, uprzednio zaznajamiając się z regułami funkcjonowania tego biznesu za granicami kraju.

4 thoughts on “Recykling butelek szklanych

 • 21 grudnia 2011 o 14:00
  Permalink

  Witam.
  Pomysł dobry , ale czy taka maszyna do przerobu butelek istnieje , jeżeli tak to ile kosztuje?? Doliczyć trzeba samochód do transportu szkła do huty .Skromnie licząc to ok 50 tyś trzeba by mieć na start .

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2012 o 12:31
  Permalink

  w szwecji mamy takie urzadzenia do butelek w kazdym markecie i jest to super pomysl bo przedewszystkim jest czysto,za kazda oddana butelke do takiego automatu otrzymuje sie pieniadze.mysle ze takie cos to ciekawy pomysl na biznes w polsce

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2012 o 00:19
  Permalink

  Z tego co się orientuję w Polsce jest problem ogólnie ze skupem szkła przez huty. Jeśli już udałoby się sprzedać to około 8-9gr/kg. W takiej sytuacji bez wsparcia ze środków na ochronę środowiska raczej nie opłacalny taki interes.

  Odpowiedz
 • 11 czerwca 2012 o 07:35
  Permalink

  Nie wiem o jakie butelki chodzi? Przecież bary, restaurację owszem podają napoje w butelkach szklanych, ale one są zwrotne i działają na zasadzie wymiany: pusty na pełny z dystrybutorem. Jeżeli chodzi ogólnie o społeczeństwo, to niestety ale w sklepach najczęściej kupujemy butelki plastikowe, mniejszością jest szkło. Uważam, że warto przede wszystkimi zwrócić uwagę na kontenery do segregacji śmieci. Bo przecież nie na każdym osiedlu się znajdują.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *