System przeciwpożarowy FPM+

Chcąc wybrać jak najlepszą technologię warto postawić na rozwiązania zintegrowane. Umożliwiają one sterowanie urządzeniami przeciwpożarowymi, które z kolei pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo oraz zoptymalizować koszty. Oczywiście, by zapewnić optymalną ochronę, należy dobrać odpowiednią technologię przystosowaną do specyfiki danego obiektu. Dlatego tak wielu inwestorów decyduje się na instalację Fire Protection Manager, systemu, który zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia – zbiera informacje, wymienia je z nadrzędnymi systemami i sygnalizuje zagrożenia.

System przeciwpożarowy FPM+ – jedna centrala, wiele zastosowań

Centra handlowe, biurowce, banki to tylko kilka z wielu obiektów użyteczności publicznej, w wypadku których stawiane inwestorom wymagania dotyczące bezpieczeństwa stale rosną. Dlatego warto postawić na skuteczne zabezpieczenia, takie jak Fire Protection Manager (FPM+). Jest to nowoczesna i zintegrowana matryca umożliwiająca kontrolę nad wszystkimi urządzeniami biorącymi udział w akcji ratowniczo-gaśniczej, a także klapami odcinającymi dostępnymi w obiekcie. Matryca zapewnia łatwe sterowanie oraz bezpieczniejszą ochronę budynku.

Dlaczego warto zainwestować w system przeciwpożarowy?

Przede wszystkim, taki system zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia wewnątrz obiektu. Dzięki integracji wszystkich urządzeń przeciwpożarowych przyspiesza również ewakuację wszystkich znajdujących się w nim osób. Ponadto, File Protection Manager umożliwia szybką i prostą konfigurację. Jest to również system łatwy i intuicyjny w obsłudze.

Elastyczna rozbudowa systemu

FPM+ Ma budowę modułową. Jest to zatem rozwiązanie zarówno uniwersalne, jak i w pełni niezależne. Może działać samodzielnie jako niezależny system sterowania, niemniej jednak można go także dowolnie rozbudowywać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Umożliwia zintegrowane zarządzanie różnego rodzaju systemami nadrzędnymi takimi jak system wentylacji, wizualizacji, odcięć czy wspomagający ewakuację, różnych producentów.

Nowoczesna centrala przeciwpożarowa

FPM+ to nowoczesne urządzenie modułowe, przeznaczone do sterowania i nadzorowania pracy wszystkich elementów uruchamianych w wypadku zagrożenia pożarem. Posiada zatem również centralę przeciwpożarową, która jest “mózgiem” całego systemu i umożliwia komunikację między jego pozostałymi elementami. Dzięki temu, w razie zagrożenia uaktywnia wszystkie urządzenia. Do centrali podłączone są również sterowniki. Są one odpowiedzialne za zamykanie klap odcinających. Ponadto centrala FPM+ posiada możliwość ręcznego sterowania.

Dlaczego jeszcze warto wybrać system przeciwpożarowy FPM+?

Poza tym, że ułatwia kontrolę nad wszystkimi urządzeniami, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa obiektu, to system ten powstał na podstawie energooszczędnych rozwiązań. Pomimo całodobowej aktywności pozwala obniżyć zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie – obniżyć koszty eksploatacji. System przeciwpożarowy zaprojektowany został z myślą o wszystkich potencjalnych grupach użytkowników. Chcesz zapewnić bezpieczeństwo i ochronę zarówno mienia, jak i osób znajdujących się w Twoim obiekcie? Wybierz FPM+.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *