Hodowla, ferma strusi

Hodowla strusi może być niezłym pomysłem na biznes. W Polsce mięso strusie zyskuje coraz większą popularność, a z nią hodowla strusi. Zawiera ono wiele prozdrowotnych walorów, a największe z nich to mała zawartość cholesterolu i tłuszczu.

Hodowla tych niezwykłych ptaków może przynieść nam dużo korzyści finansowych, które uzyskamy nie tylko ze strusiny, ale również ze sprzedaży jaj, piór oraz samego tłuszczu, który wykorzystywany jest jako baza do wyrobu kosmetyków. Ten pomysł na biznes może być związany z uruchomieniem gospodarstwa agroturystycznego, gdzie hodowla strusi będzie niebywałą atrakcją turystyczną. Koszty zainwestowania w ten biznes są uzależnione od ilości strusich rodzin, które pragniemy zakupić.

Dochody, które możemy uzyskać są już opłacalne nawet przy strusiej rodzinie. Jedna taka rodzina reprodukcyjna może generować kilkadziesiąt jaj od samicy, co daje nam kolejne sztuki ubojowe. Budowa pomieszczeń do przechowywania strusi nie jest zbytnio kosztowna. Przy sprzedaży piskląt strusich warto skorzystać z pośrednika, który zna rynek skupu i szybko znajdzie na nie nabywców.

Polska jest wręcz idealnym miejscem, by uprawiać hodowlę strusi, gdyż mogą one być hodowane w różnorodnych warunkach pogodowych, a duże zasoby ziemi niezagospodarowanej i niskie jej ceny nadają się by je wykorzystać do hodowli tychże ptaków. Warto wziąć pod uwagę jak olbrzymi popyt na mięso strusie istnieje w Europie i że tylko 1/3 z tych potrzeb jest zaspokajana. Nie powinniśmy się więc martwić o zbyt naszego mięsa, gdyż nie ma z tym kłopotu, a hipermarkety chętnie podpisują umowy z dostawcami mięsa strusiego.

Aby rozpocząć hodowlę strusi warto zapoznać się z kosztami budowy farmy, montażu i zakupu urządzeń do hodowli oraz stada, z którego będziemy rozwijać nasze przyszłe rodziny. Hodowla strusi nie jest zbytnio wymagająca, ale należy przestrzegać pewnych reguł i kierować się nimi, a z pewnością ten pomysł na biznes okaże się dobrą inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *