Dom seniora
Czy myśleliście kiedykolwiek by stworzyć prywatny dom seniora, gdzie opiekę i zajęcie znajdą osoby starsze.
Jest to dobry pomysł na własną działalność, zważywszy na fakt szybkiego starzenia się nie tylko naszego polskiego społeczeństwa. Nie mówimy tu o domu starców, który kojarzy się negatywnie, ale o miejscu, gdzie każdy z jego mieszkańców znajdzie schronienie i spotka się z zainteresowaniem i uwagą innych domowników, odkrywając ciekawe dla siebie zajęcia.
Proponowany dom seniora powinien zapewnić starszym ludziom optymalne warunki do życia.
Jest to o tyle interesujący pomysł na stworzenie własnej firmy, gdyż brakuje w Polsce takich miejsc, w których można godnie spędzić ostatnie lata życia. Z pewnością niejednokrotnie słyszeliśmy o brakujących domach seniorach, ich niskim komforcie, słabym wyposażeniu, dlaczego więc nie moglibyśmy stworzyć domu seniora z prawdziwego zdarzenia.
Najpoważniejsze wydatki, które nas czekają to przede wszystkim dopasowanie domu do specjalnych potrzeb seniorów. W początkowym okresie własnej działalności nie możemy liczyć na wysoki zysk, gdyż będą się dopiero zwracały koszty, które ponieśliśmy. Ze względu na wysokie koszty utrzymania i dostosowania ośrodka dla potrzeb starszych osób, miesięczne stawki za pobyt mogą wynosić nawet do 6 tysięcy złotych od osoby.
Zastanawiając się nad tym przepisem na na biznes, musimy pamiętać, iż dom seniora wymaga od nas szczególnej lokalizacji, z naciskiem na otoczenie parkowo – leśne, gdzie pensjonariusze znajdą ukojenie i spokój. Istotne jest także, by dom ten zapewniał wysoką jakość świadczeń, z naciskiem na atrakcyjne organizowanie czasu wolnego i dobre warunki mieszkaniowe. To od naszych pracowników będzie wymagane, by załatwić podstawowe sprawunki i pomóc im w kwestiach medycznych. Nasz dom seniora powinien charakteryzować się domową, przytulną atmosferą, tak by każdy pensjonariusz przeżył swą najlepszą jesień życia.
Rozpoczęcie naszej działalności to zdobycie niezbędnych zezwoleń, które uzyskamy w odpowiednim urzędzie wojewódzkim. Po kolejne z nich udać się musimy do Państwowej Straży Pożarnej, inspektoratu budowlanego i sanepidu. Czas oczekiwania na wydanie potrzebnych dokumentów wynosi 14 dni.
Największe koszty prowadzenia tego biznesu to zakup działki lub domu z działką, ewentualnie wynajem nieruchomości, remont obiektu, instalacja windy, wyposażenie pokojów i budynku, wydzielenie kaplicy.
Jeśli po przeczytaniu niniejszego przepisu na biznes, zdecydujesz się na otwarcie prywatnego domu seniora, postaw na najwyższe standardy obsługi, w tym wyposażenia, a z pewnością możesz liczyć na przyszłe zarobki, a co najważniejsze zadowolenie swych pensjonariuszy i ich rodzin.
Uważam ten pomysł za wspaniały sama bym chciała robic takie rzeczy , ale nie mam domu mogłabym miec wspolnika, który moze by tez chciał to zrobic.pozdrawiam
Witam, pomysł z domem seniora jest rewelacyjny. Siedzę w domu i szukam pomysłu na prace.
Witam. Mi również chodzi po głowie ten pomysł. Chętnie nawiążę kontakt z osobami z woj. warmińsko-mazurskiego celem współpracy w tym zakresie.
Jest to spora i wymagająca inwestycja ale w zamian daje dużą satysfakcję i przychód.
Pozdrawiam.
Witam a ja myślalam na dojazdowej pomocy osobom starszym jak zakupy sprzątanie wyjście na spacer itp. ale nie wiem jak to zrobić
myślę że super pomysł, sama bym chciała korzystać jak będę stara. moja mama jak na razie sama sobie zorganizowała „koleżeńską” pomoc ale niektórzy nie są tak przedsiębiorczy. zacznij się ogłaszać np na tablicy przy kościele, rozmawiaj z ludźmi, opowiadaj sprzedwcom – no bo jak szukać klientów ? życzę powodzenia