Niszczenie danych

Magazynowanie i archiwizowanie dokumentów stało się usługą dość popularną ostatnimi czasy. Pliki dokumentów i informacje przechowywane są w archiwach, które są mocno reklamowane przez firmy zajmujące się tym profesjonalnie.

Im większy biznes prowadzimy, tym więcej materiałów musimy bezpiecznie ulokować. Firmowe komputery także pękają w szwach.

Skoro z przechowywaniem materiałów rynek już sobie poradził, można zadać pytanie, a co począć z poufnymi informacjami, które nie powinny trafić w niepowołane ręce?

Z takimi informacjami mają do czynienia kancelarie rządowe, ministerstwa, banki oraz kancelarie prawne. To oni najczęściej będą korzystać z usług niszczenia poufnych danych z dysków komputerowych.
Czy możemy z tego typu usług uczynić dobry pomysł na biznes?

Rynek ten nie jest na tyle wysycony, byśmy nie znaleźli w nim swej niszy. Paradoksalnie usługami niszczenia poufnych danych zainteresowały się firmy, gdy doszło do wycieku danych z rządowych biur. Sytuacja ta była swoistym zapalnikiem dla firm, które specjalizowały się w tych usługach.

I ty możesz mieć w tym swój udział poprzez zainicjowanie własnej działalności opartej na niszczeniu tajnych informacji czy to z twardych dysków komputera lub innych źródeł.
Otwierając biznes oparty na niszczeniu danych z dysków komputerowych zaproponuj sprzedaż urządzeń do niszczenia tych danych, kierując je do potencjalnych klientów i firm, dla których jest to usługa konieczna. Takie urządzenie to wydatek rzędu 3 tysięcy dolarów, a co istotne nie trzeba mieć żadnego pozwolenia, by je nabyć.

Polecany przez nas biznes to ciągle nowość na rynku usług. Prowadząc taką firmę możesz swym klientom zaproponować usługę niszczenia danych komputerowych, obejmując ich miesięcznym abonamentem zamykającym się w granicach 400 złotych. Rosnąca liczba komputerów, a co za tym idzie konieczność niszczenia tajnych informacji, jest dla nas  kluczowym wyznacznikiem sukcesu naszej przyszłej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *