Konsultant ślubny

Jesteś dobrym organizatorem, wykazujesz talent w negocjacjach, cechujesz się kreatywnością, dyspozycyjnością, komunikatywnością i miłą aparycją, pomyśl o zawodzie konsultanta ślubnego jako twoim pomyśle na biznes.

Zawód ten przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie już od dawna narzeczeni zlecają konsultantowi ślubnemu przygotowanie i organizację swojego ślubu. Konsultant ślubny powinien także charakteryzować się umiejętnością znajdowania optymalnych rozwiązań, w szczególności, kiedy trzeba przedstawić młodej parze kwestię finansową. Dobra organizacja pracy konsultanta jest jego sprzymierzeńcem, gdyż pracuje on pod dużą presją czasu, dlatego też całość musi być opracowana w najdrobniejszym szczególe.

Praca ta wymaga także dużej otwartości i towarzyskości, przede wszystkim w nawiązywaniu kontaktów z podwykonawcami, a co istotne, konsultanci powinni wykazywać się dużą wiedzą na temat potencjalnych wykonawców usług ślubnych, tak, by móc polecić ich młodej parze. Ten pomysł na biznes może być realizowany dwutorowo. Konsultant ślubny może być zatrudniony w agencji ślubnej lub założyć swą działalność.

W jaki sposób możemy zdobyć swych przyszłych klientów? Zima to doskonały czas pracy dla tego zawodu, gdyż większość par planujących ślub w okresie letnim, zaczyna czynić przygotowania do niego, a natłok obowiązków i praca zawodowa sprawia, iż szukają pomocy u konsultanta ślubnego. Najszybszą formą zdobycia klientów to nasze osobiste rozeznanie i kontakty, przede wszystkim te z polecenia, jak też poprzez internet.

Rozpoznawalne agencje ślubne reklamują swe usługi w gazetach i na portalach poświęconych przygotowaniom ślubnym. Co do wynagrodzenia jakie możemy uzyskać z takiej profesji, to zależy ono od tego czy mamy własną działalność czy jesteśmy zatrudnieni w agencji ślubnej. Praca własna to z reguły pobór prowizji od ogólnego kosztu ślubu, a w ramach agencji ślubnej konsultant otrzymuje normalną pensję oraz uzgodnioną prowizję.

Jeśli posiadasz cechy opisane powyżej i lubisz kontakt z ludźmi, już dziś sprawdź czy bycie konsultantem ślubnym może być twoim pomysłem na biznes.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

3 thoughts on “Konsultant ślubny

 • 28 czerwca 2011 o 00:06
  Permalink

  Konsultanci ślubni to wyjątkowe osoby, wspaniały zawód ale zawód tylko dla odpowiedzialnych osób. Naszym ślubem zajmowała się pani Monika z Royal Day i od tego czasu darzę ten zawód olbrzymim szacunkiem.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz
 • 13 lipca 2011 o 12:44
  Permalink

  Ja wlasnie nasz ślub organizowałam sama głównie i wszystko było naprawde dopięte na ostatni guzik… myśle że sprawdziła bym sie w tej roli ale jednak się obawiam czy bedzia miało to szanse na naszym podkarpaciu…. wydaje misie jednak ze niewiele ludzi idzie po pomoc do konsultanta ślubnego niestety… =/ pozdrawiam goraco =)

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2011 o 13:25
  Permalink

  Gosienka, ja też swój ślub organizowałam sama i wszystko było na tip top,i tak jak Ty jestem z podkarpacia i myślę o zalożeniu własnego biznesu, tylko czy tu by się coś takiego udało???

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *