Usuwanie graffiti

Idąc ulicami wielkiego miasta niejednokrotnie przyszło nam mijać artystyczne lub pseudoartystyczne efekty działania grafficiarzy. Czy zatem nie wpadłeś na pomysł, by zarejestrować firmę zajmującą się usuwaniem graffiti z elewacji oszpeconych budynków.

Twoja firma może być jedną z niewielu działających na krajowym rynku, gdyż nie wyspecjalizowały się jeszcze w takim zakresie usług. To szansa dla ciebie i twojego pomysłu na biznes.
Co musisz zrobić, by rozpocząć własną działalność?

Twój start wiązał się będzie z posiadaniem kapitału w kwocie odpowiadającej 50 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych narzędzi, w tym szlifierki, tarcz szlifierskich, samochodu – pikapa, drabiny, rusztowania oraz na zatrudnienie bądź wynajem pracowników. Myślisz, że nie jest to interes twojego życia?

Obecnie wydawać się może, że nie ma zapotrzebowania na tego typu usługi, ale gdy tylko budżety wielkich miast dostaną dofinansowanie na usuwanie graffiti, twój pomysł na interes może się stać dochodowy.
To od twoich predyspozycji do skutecznego marketingu będzie zależeć czy przekonasz właścicieli budynków i innych nieruchomości do pokrywania elewacji specjalną farbą zabezpieczającą przed ponownym pojawieniem się graffiti.

Pokrycie 1 m2 elewacji tą farbą to koszt rzędu 100 złotych, a wystarczy by pomalować ją minimum trzykrotnie. Twoja siła przekonania właścicieli szczególnie  reprezentacyjnych kamienic, by zadbali o czystość elewacji, będzie skutkowała większą ilością zleceń. Więcej zleceń, to większe zarobki, czego życzymy każdemu z was zastanawiających się nad opisywanym przez nas pomysłem na własny niepowtarzalny biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *