Agencja ochrony

Agencja ochrony może być szansą na własny biznes, ponieważ w Polsce ciągle istnieje zapotrzebowanie na usługi w tej branży. Nowo powstające zamknięte, strzeżone osiedla sprawiają iż pomimo dużego nasycenia rynku agencjami ochrony, możemy odnieść sukces w tym sektorze.

By zacząć działalność gospodarczą pomyślmy o dobrym biznes planie, na którym oprzemy nasz interes. Równie ważne jest rozeznanie rynku, warto wziąć pod uwagę obszary Polski, gdzie biznes ochroniarski będzie miał dobre podłoże jak wschodnia część Polski. Coraz częściej przedsiębiorcy lokują swe firmy na tym obszarze kraju, co oznacza, że staje się on bogatszy i z pewnością będą tam potrzebne agencje ochrony. Zachodnia część kraju jest wysycona agencjami ochrony, ze względu na dużą liczbę zakładów przemysłowych i większą zasobność jego mieszkańców. Lokując nasz interes na rynku uboższym w firmy ochroniarskie mamy dużą szansę na sukces.
Myśląc o własnej działalności gospodarczej w tym sektorze musimy wziąć pod uwagę szczególne procedury i koncesje, które zostały na niego nałożone.

Nasz lokal, a co za tym idzie siedziba firmy powinna być wyposażona w sprzęt niezbędny do pracy jak: specjalna centrala monitoringu, łączność, magazyn z bronią. Pracownicy zatrudnieni przez nas powinni posiadać licencję pracownika ochrony I stopnia oraz otrzymać od pracodawcy uniformy służbowe. Do wyposażenia pracownika ochrony zaliczamy także broń oraz pojazd – specjalnie oznakowany. Przy konwojowaniu pieniędzy musimy zadbać o certyfikaty dla pracowników. Cena takiego zabezpieczonego samochodu może nas wynieść do ok. 65 tysięcy złotych.

W ostatnich czasach można było zauważyć kryzys w tym sektorze, co objawiało się tym, iż sporo   przedsiębiorców ograniczało oszczędności do instalacji systemu monitoringu, alarmu, umniejszając rolę człowieka.  Obecnie agencje ochrony zyskują na sile po tym, jak porządku publicznego nie są w stanie zapewnić służby publiczne. Likwidowane posterunki Policji i większe wyczulenie na ochronę własnego mienia sprawia iż firmy ochroniarskie mają przed sobą dobre perspektywy.

Jak w każdym biznesie niezmiernie istotna jest dobra promocja firma, uwzględniająca potrzeby i oczekiwania klienta. Paradoksalnie im mniejszy rynek lokalny obejmiemy swym biznesem, tym większa szansa iż poprzez zadowolonych klientów będziemy częściej polecani innym osobom.
Szansą na zaistnienie dla własnej firmy będzie obserwowana tendencja do zatrudniania mniejszych firm przez duże agencje ochrony, które wygrywają przetargi. Mała agencja ochrony będąc podwykonawcą ma szansę na stałe zlecenia, które będą systematycznie spływały. Taka forma współpracy nakłada na nas wysoki poziom oferowanych usług, także poprzez wyposażenie, w tym też samochody.

Ustawowej ochronie podlegają między innymi banki, przedsiębiorstwa strategiczne dla bezpieczeństwa jak wodociągi, szpitale. Lista ta jest sporządzona przez wojewodów  i do ochrony jej są upoważnione tylko agencje z licencją, warto mieć to na uwadze przy planowaniu swej przyszłości w biznesie ochroniarskim. Wszelkie niezbędne i aktualne licencje i koncesje potrzebne do prowadzenia działalności  jako agencja ochrony są dostępne w MSWiA.
Jeśli zastanawiasz się nad własnym biznesem pomyśl czy agencja ochrony może być dla ciebie dobrą formą działalności.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

One thought on “Agencja ochrony

 • 8 marca 2012 o 09:02
  Permalink

  Wszystko nieźle się prezentuje na papierze i w planie biznesowym. Dla świadomości tych którzy są spoza branży:
  – agencje ochrony nie przeżywały kryzysu ani w 2007 ani w 2011. Rynek się rozwija i wprowadza nowe usługi
  – rynek się konsoliduje, mniejszych wykupują większe firmy z pierwszej 6tki
  – świadczyć usługi ochrony osób i mienia mogą podmioty które posiadają koncesję na takie usługi
  – otrzymać koncesję mogą jedynie OSOBY posiadające licencję pracownika ochrony fizycznej II stopnia
  – na rynku znajduje się jedna firma która dumpinguje ceny, nazywana w branży żartobliwie SS (od nazwy) i tak naprawdę to właśnie ona dyktuje jak działa rynek.

  Jeśli ktoś jednak zechce założyć taką firmę. Można otrzymać pomoc merytoryczną i techniczną od kilku firm na polskim rynku.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *