Domowe przedszkole

Młode mamy, posiadające kwalifikacje do nauczania przedszkolnego, spędzające ze swymi pociechami dużo czasu w domu na opiece i wychowaniu mogą także rozwijać swe pomysły na biznes. Jednym z tych pomysłów może być utworzenie klubiku dla dzieci, który by zrzeszał kilkoro dzieci w podobnym wieku.

Takie domowe przedszkole to szansa dla dzieci, które z różnych przyczyn nie dostały się do przedszkola, a których rodzicom zależy by ich dziecko miało kontakt z rówieśnikami i prawidłowo się rozwijało. Domowe, kameralne przedszkole to dobry pomysł na biznes dla osób przedsiębiorczych, które poprzez swą elastyczność i swobodną formę mogą stanowić dużą alternatywę dla publicznych przedszkoli, będąc ich uzupełnieniem i dopełnieniem.

W tym roku wchodzi w życie ustawa, która usankcjonuje te formy wychowania przedszkolnego, wskaże warunki potrzebne do ich utworzenia, a także sposób ich funkcjonowania. Niewątpliwym plusem założenie domowego przedszkola jest brak obowiązku posiadania sztywno określonego lokalu, wystarczy bowiem, by na każde dziecko przypadało około 2,5 m2, jeśli na zajęciach znajdzie się do 5 dzieci oraz by lokal miał dwa wyjścia ewakuacyjne.

Takie przedszkole stanowi inny typ wychowania przedszkolnego, gdyż możemy umieścić w nim dziecko także na kilka godzin w ciągu tygodnia i wtedy mamy do czynienia z zespołem przedszkolnym lub z punktem przedszkolnym, gdy dziecko pozostaje na zajęciach w ciągu całego roku, podobnie jak w szkole.

Zajęcia w domowym przedszkolu mogą prowadzić wyłącznie nauczyciele posiadający uprawnienia do nauczania przedszkolnego. Rodzice zakładający przedstawioną formę wychowania przedszkolnego mogą liczyć także na miesięczne dofinansowanie do każdego dziecka, z programu promującego te przedszkola, co jest nie bez znaczenia, jeśli będziemy realizować nasz pomysł na biznes.

One thought on “Domowe przedszkole

  • 3 stycznia 2012 o 15:22
    Permalink

    Świetny pomysł, też o czymś takim myślę. Domowe przedszkola to dobra alternatywa dla przeludnionych przedszkoli, do których trudno zapisać dziecko.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *