Wypożyczalnia rowerów

Lubisz jeździć rowerem, aktywnie spędzać czas, ten pomysł na biznes może być realizacją twoich pasji. Proponujemy ci wypożyczalnię rowerów na telefon.
Interes ten możemy prowadzić praktycznie wszędzie, jednak z uwagi na specyfikę tego typu usług, warto pomyśleć nad miejscami wypoczynkowymi, skupionymi wokół dużych ośrodków i regionów turystycznych, jak Zakopane, Mazury, Bieszczady, Pomorze.

Naszą działalność czyli wypożyczanie rowerów na telefon możemy zaoferować klientom indywidualnym, a także ośrodkom wczasowym pensjonatom, hotelom, sanatoriom.
Jest to przepis na biznes, który wymaga cierpliwości, znajomości specyfiki rynku, a także zorientowania się co do popytu na rowery w sezonie wakacyjnym.

Naszymi usługami z pewnością będą zainteresowane osoby młode, aktywnie wypoczywające, również osoby starsze, które dla zdrowia chętnie wypożyczą rower. Warto podkreślić fakt, iż dobra współpraca z opisywanymi wyżej ośrodkami wczasowymi da nam gwarancję stałych dochodów i wzajemnej pomocy w kierowaniu klientów do naszej wypożyczalni.

Przed rozkręceniem własnego biznesu, rozeznajmy się dobrze co do zapotrzebowania na nasze usługi, zbadajmy rynek, wypytajmy się mieszkańców co sądzą o naszym pomyśle na działalność,
a wtedy zyskamy wiedzę, w jaki sposób prowadzić swą firmę.

Dobrym pomysłem będzie przetestowanie naszej rowerowej wypożyczalni i zaoferowanie rowerów w cenach promocyjnych, co znacznie ułatwi nam przyszłe prowadzenie działalności.
Zapytacie pewnie, jakie rowery możemy zaoferować klientom?

Największą popularnością cieszą się nadal rowery górskie, a w mniejszym stopniu rowery miejskie.  Konkurencyjnym rozwiązaniem byłoby zwiększenie swej oferty o możliwość wypożyczenia wózka dla dziecka, który to wózek podczepiany jest na specjalnym haku pod rower prowadzącego rodzica.

Najpoważniejsze wydatki czekają nas przy zakupie rowerów, te tańsze możemy już nabyć za około 1000 złotych, na droższe wydamy więcej, ale też dłużej poczekamy na zwrot z inwestycji.
Prowadząc wypożyczalnię rowerów na telefon musimy zagwarantować ich dowóz pod wskazany adres, szczególnie jeśli mamy podpisaną umowę z ośrodkami wczasowymi i innymi obiektami turystycznymi.

Taki przepis na biznes to idealna inwestycja, jeśli chodzi o kurorty nadmorskie i znane ośrodki wypoczynkowe. Gorące i upalne lato mogą dodatkowo zwiększyć nasze zarobki. Na sam start warto zakupić około 10 rowerów i zwiększać swą ofertę urozmaicając ją o zyskujące popularność rowery trekkingowe i miejskie.

2 thoughts on “Wypożyczalnia rowerów

 • 8 września 2011 o 09:29
  Permalink

  Widziałem takie wypożyczalnie w miejscowościach turystycznych, moim zdaniem jest to dobry pomysł na dodatkowy zarobek w sezonie 😉

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2020 o 11:08
  Permalink

  Witam serdecznie Posiadam na sprzedaz rowey świetnie nadjące sie do wypożyczania. Nowe w cenie juz od 299 zł. Sam prowadzi wypożyczalnie w miejscowości nadmorskiej. Z chęcią pomogę doradze. globaltrick@wp.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *