Sklep rowerowy

Sezon rowerowy trwa, a rower jest postrzegany jako modny środek transportu. Sporo osób przemieszcza się rowerem do pracy, a druga część jeździ ponieważ lubi spędzać aktywnie czas i dla samej przyjemności.  W sklepach rowerowych zainteresowanie zakupem rowerów utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie.

Sklep rowerowy może być dobrym pomysłem na biznes. Warto na początku rozpisać biznesplan pomysłu, by potem skupić się na lokalizacji sklepu i charakterem jego działania. Istotne jest także, byśmy wraz ze sklepem rowerowym uruchomili serwisowanie rowerów, wtedy nasza działalność będzie przynosiła większe zyski.
Rozpoczęcie działalności nie należy do najtańszych, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 300 tysięcy złotych, co będzie się wiązać z wyposażeniem sklepu, zakupem rowerów i innego sprzętu oraz opłaceniem czynszu, pensji pracownikom i kosztami eksploatacji sklepu.

Nasz sklep rowerowy powinien mieć odpowiednią wielkość i dobrą lokalizację. Idealnie by sklep usytuowany był na parterze i nie był zbyt mały, gdyż rowery muszą być ładnie eksponowane. Dogodną lokalizacją będzie większe miasto, gdzie jest dużo ścieżek rowerowych, a także sąsiedztwa osiedli. Ważną kwestią jest także dogodny dojazd do naszego sklepu rowerowego.
Nie bez znaczenia jest atrakcyjna, przyciągająca klientów witryna sklepu, najlepiej jeśli byłyby to dwie duże witryny. Dodatkowo pamiętajmy o reklamie pomysłu na biznes na ulotkach i w  mediach lokalnych, ta reklama jest najprostsza i najłatwiejsza w odbiorze.

Kolejną rzeczą, o którą musimy zadbać to profesjonalna obsługa klientów i udzielanie fachowych porad. Branża rowerowa należy do takich, które ciągle ulegają ewolucji, pojawia się dużo nowinek technicznych praktycznie co roku, dlatego bardzo ważne jest, by nasi pracownicy byli z tym na bieżąco. Możemy wysłać pracowników na szkolenia organizowane przez firmy produkujący sprzęt rowerowy, z pewnością korzyści z tego będą obustronne, większa sprzedaż i promocja firmy.

Obecnie najlepiej sprzedają się rowery trekkingowe, chwilowo przeminęła moda na tzw. rowery górskie, które jeszcze kilka lat temu były bardzo popularne. Rower trekkingowy nadaje się idealnie na rekreacyjne wycieczki, ale też sprawdza się jako środek transportu po mieście. Naszą przewagą w stosunku do marketów, gdzie często sprzedaje się rowery nie najlepszej jakości, będzie z pewnością solidne wykonanie roweru, gwarancja i profesjonalny serwis. Przy zakupie rowerów powinniśmy zwracać uwagę na te aspekty, najlepiej nabywać rowery u sprawdzonych producentów. Mimo, że jakość kosztuje, mamy pewność, że klient wyjdzie zadowolony.

Ten pomysł na biznes należy do sezonowych, dlatego ważne jest, byśmy potrafili rozsądnie gospodarować zarobionymi w okresie wiosenno-letnim pieniędzmi, tak by móc je z sukcesem zainwestować. Największe zagrożenie czeka nas w przypadku dużych sklepów sportowych, które okazyjnie sprzedają rowery, ale przy dokładnym stworzeniu biznesplanu, ciekawych promocjach mamy szansę z naszej działalności i pasję uczynić całkiem nieźle prosperujący interes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *